Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 25 kwietnia 2018 r. 115 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Wiadomości » Aktualności

W tym roku po raz trzynasty w bibliotece polanowskiej odbył się  Gminny Przegląd Recytatorki dla dzieci do lat sześciu.  Dwudziestego  kwietnia  przedszkolaki recytowały  wiersze Joanny Kulmowej. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 23 małych recytatorów z oddziałów przedszkolnych Nacławia, Bukowa, Żydowa oraz Polanowa. Jury wyłoniło troje najlepszych uczestników, którzy będą reprezentować naszą gminę na przeglądzie powiatowym 9 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Do przeglądu powiatowego zakwalifikowały się: Michalina Kierkosz z Żydowa, Lena Kliszewska z Polanowa oraz Jagoda Dunajewska z Bukowa. Troje dzieci otrzymało wyróżnienia: Zosia Joniec z Żydowa, Jakub Pietraszewski i Filip Stasiak z Bukowa. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Miłym akcentem przeglądu był występ grupy  "Muchy  i Czarownice " z Nacławia, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Serdecznie dziękujemy małym recytatorom oraz ich rodzicom i nauczycielom, którzy włożyli wkład w przygotowanie dzieci do przeglądu. Szczególne podziękowanie dla Pani Agnieszki Kalickiej ze Szkoły Podstawowej w Nacławiu za miłą niespodziankę.

Środa, 25 kwietnia 2018 (11:04:41)

W Przeźmierowie 07.04.2018.r. w Hali  Sportowej OSiR przy ul. Kościelnej 46 odbyły się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintona(Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych). W zawodach mogli wziąć udział tylko zawodnicy z klubów reprezentujący województwa: Zachodniopomorskie i Wielkopolskie. W eliminacjach wystartowało 17 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali tylko w grach pojedynczych, bo w grach podwójnych wcześniej zakwalifikowali się z KB Polanów w grze podwójnej juniorek młodszych: Amelia Gryguła - Michalina Prendecka w grze podwójnej juniorów młodszych: Maciej Kruszyński - Filip Prendecki  i w grze mieszanej juniorów młodszych: Amelia Gryguła - Antoni Jabłoński UKS OSiR "Badminton" Sławno.  W grach pojedynczych walczono o dwa miejsca w juniorkach młodszych i dwa miejsca juniorów młodszych. KB Polanów reprezentowali w grze pojedynczej juniorek młodszych Michalina Prendecka w juniorach młodszych: Maciej Kruszyński i Filip Prendecki. Awans w tej rywalizacji wywalczyła tylko Michalina Prendecka, natomiast Maciej Kruszyński i Filip Prendecki nie sprostali rywalom i awansu do OOM nie uzyskali. Maciej Kruszyński rozstawiony z numerem jeden, poległ z Jakubem Standar PTS Puszczykowo 17:21 i 6:21 zajmując miejsce III - IV, natomiast Filip Prendecki przegrał z Piotrem Sadalskim UKS "Orkan" Przeźmierowo 15:21 i 9:21 zajmując miejsce V - VI. Wśród juniorek młodszych Michalina Prendecka w drodze do finału w ćwierćfinale pokonała Kornelię Graf UKS "Kometa" Sianów 21:11 i 21:10 w półfinale wygrała z zawodniczką rozstawioną z numerem jeden Aleksandrą Sękowską UKS Baranowo 21:15, 18:21 i 21:15. W tych eliminacjach nie rozgrywa się gry o pierwsze miejsce, gratulacje za awans i powodzenia na OOM, które odbędą się w Tarnowie Podgórnym 11/13.05.2018.r.

Środa, 25 kwietnia 2018 (09:00:07)

W Suchedniowie w dniach 23/25.03.2018.r. przy ul. Sportowej 1 odbył się Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintona o "Puchar Gór Świętokrzyskich" był to międzynarodowy turniej w którym oprócz czołówki krajowej udział wzięli zawodnicy z klubów: Ukrainy, Białorusi i Łotwy. Turniej został rozegrany systemem grupowo - pucharowym w zawodach udział wzięło 230 zawodniczek i zawodników. KB Polanów był reprezentowany tylko w młodzikach młodszych przez: Wiktorię Rajkowską, Wiktorię Zblewską, Filipa Morawskiego i Krystiana Morawskiego, którzy osiągnęli następujące wyniki.

Środa, 25 kwietnia 2018 (08:44:38)

Ruszyła kolejna edycja "Programu Społecznik", którego realizatorem jest Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski a operatorem Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego. W związku z tym, z inicjatywy Z-cy Burmistrza Polanowa Piotra Górniaka, 13 kwietnia 2018 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Polanowie, odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli sołectw, stowarzyszeń, parafii i innych organizacji pozarządowych. Szkolenie przeprowadziła p. Lidia Pieńkoś - lokalny animator programu.

Środa, 18 kwietnia 2018 (11:24:38)

W związku z pojawieniem się w dodatkowych badaniach kontrolnych wody bakterii z grupy coli zawiadamia się mieszkańców NACŁAWIA., że w dniach od 18.04.2018r. do odwołania nastąpią ograniczenia w dostawie wody, z uwagi na przechlorowanie studni i sieci.
Woda do celów spożywczych będzie dostarczana beczkowozem w godz.11.00 i 18.00.
Za utrudnienia przepraszamy.

Dyrektor ZUK w Polanowie

Środa, 18 kwietnia 2018 (09:41:15)

W Trzcińsku - Zdroju w dniach 10/11.03.2018.r. w Hali OSiR przy Ul. Cmentarnej 3 odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieży i Indywidualne Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Badmintona.  W zawodach udział wzięło 74 zawodniczek i zawodników, turniej został rozegrany systemem do dwóch przegranych i stał na średnim poziomie. KB Polanów był reprezentowany w WOM  przez: Wiktorię Zblewską, Wiktorię Rajkowską, Filipa Morawskiego, Krystiana Morawskiego i Norberta Maciuszko oraz w IMWZ przez: Monikę Barańską, Paulinę Majtka i Nikodema Ratkowskiego. W kategorii zawodniczek i zawodników bez licencji PZBad zagrali jeszcze Joanna Atras-Sadowska i  Mateusz Mazik.

Wtorek, 17 kwietnia 2018 (12:02:25)

W Głubczycach w dniach 02/04.03.2018.r. w Hali Sportowej przy ul. Olimpijskiej 1 odbył się Grand Prix Juniorów i Młodzików Młodszych w Badmintona. W zawodach udział wzięło 167 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Turniej został rozegrany systemem grupowo - pucharowym i stał na wysokim poziomie. KB Polanów był reprezentowany tylko w młodzikach młodszych przez: Wiktorię Rajkowską, Weronikę Szatkiewicz, Wiktorią Zblewską i Filipa Morawskiego.

Wtorek, 17 kwietnia 2018 (11:51:29)

Czwartek, 12 kwietnia 2018 (14:57:08)

25 marca 2018 r., na placu parkingowym przy kościele parafialnym w Żydowie, już po raz drugi odbył się Jarmark Wielkanocny. Przygotowane przez sołtysa i radę sołecką stoły, zapraszały mieszkańców feerią barw ręcznie robionych palm, tradycyjnych ozdób i świątecznych stroików. Nie zabrakło pachnącego chleba i domowych ciast, upieczonych przez mieszkanki sołectwa oraz swoiskich, wędzonych wędlin, z których od dawna słynie sołtys Żydowa.

Wtorek, 10 kwietnia 2018 (12:51:57)

Maria Skłodowska - Curie, to szczególna postać w panteonie noblistów polskich. Zasłynęła jako badaczka promieniotwórczości, odkrywczyni dwóch nowych pierwiastków: polonu i radu. Studiowała na Sorbonie, na której już jako noblistka objęła profesurę, co w ówczesnych czasach było ogromnym osiągnięciem.Jako kobieta naukowiec, jest wzorem do naśladowania dla młodych ludzi. Jej determinacja w dążeniu do celu, dokonania i poświęcenie dla społeczeństwa, zasługują na najwyższy szacunek.

Wtorek, 10 kwietnia 2018 (12:28:06)

Centrum przesiadkowe

3 kwietnia 2018 r. Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski podpisał, opiewającą na 1.243.813 zł, umowę z firmą TEO Teofila Rowińskiego z Krytna, na budowę Centrum Przesiadkowego w Polanowie. Pierwsze prace już ruszyły.  Centrum zostanie oddane do użytku jesienią 2018 r. Na inwestycję Gmina Polanów pozyskała dofinansowanie ze Środków Unii Europejskiej.

Centrum Przesiadkowe wyposażone będzie w  punkt informacyjny, poczekalnię, przechowalnię bagażu, parking rowerowy, zespoły sanitarne w tym dla osób niepełnosprawnych, zadaszoną wiatę przeznaczoną dla osób oczekujących na środki transportu.

Poniedziałek, 09 kwietnia 2018 (10:25:23)

W Polanowie w dniach 17/18.03.2018.r. w hali Gimnazjum przy ul. Gradowe Wzgórze 7 odbył się Strefowy i Wojewódzki Turniej o "Puchar Burmistrza Polanowa" Pana Grzegorza Lipskiego. W turnieju udział wzięło 105 zawodniczek i zawodników reprezentujący kluby z województw: Pomorskiego i Zachodniopomorskiego. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo - pucharowym i stały na dobrym poziomie.

Poniedziałek, 09 kwietnia 2018 (09:58:02)

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie 23 marca 2018 gościła u siebie  Cecylię Judek Sekretarz Naukową Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Okazją do spotkania była 10 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej - ważnej działaczki społecznej, która została ustanowiona przez Sejm RP jednym z patronów roku 2018. Pani Cecylia przeprowadziła prelekcję z prezentacją multimedialną ph. " Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata" dla uczniów liceum. Wykład był niezwykle pouczający i pozytywnie odebrany przez młodzież.

Poniedziałek, 26 marca 2018 (15:05:06)

17 marca 2018 roku adepci szkoły karate & Ju Jitsu Żydowo uczestniczyli w egzaminie na kolejne stopnie uczniowskie kyu. Egzamin podsumowujący kilkumiesięczny okres treningów przeprowadził sensei  Krzysztof Orlikowski w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie.

Sprawdzian swoich umiejętności pozytywnie zdało 11 osób, podnosząc swoje kwalifikacje i zmieniając tym samym kolory swoich pasów:
stopień 7.1 kyu - Mateusz Lipski
stopień 7 kyu - Błażej Piasecki oraz Amelia Dziemidok
stopień 8 kyu:
- Adam Buszkowski
- Dominika Nowicka
- Kinga Książek
- Alan Połubiak
- Hanna Sicińska
- Zofia Sicińska
- Jakub Joniec
pierwszy stopień uczniowiki 9 kyu - Weronika Miszczak.

Piątek, 23 marca 2018 (11:35:11)

1 lutego 2018 r. w sali widowiskowej Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu, po raz kolejny odbyło się Samorządowe Spotkanie Noworoczne, podsumowujące dokonania minionego roku. Spotkanie rozpoczął występ Szkolnej Orkiestry Dętej pod batutą pana Krzysztofa Ciuły. Tuż po nim gospodarz uroczystości Burmistrz Grzegorz Lipski powitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: samorządowcy, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, oświaty, kultury, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy aktywnie działający na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Środa, 07 marca 2018 (15:11:17)

Piątek, 16 lutego 2018 (10:06:55)

Na terenie Powiatu Koszalińskiego utworzone zostały punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.

Wykaz punktów pomocy prawnej w powiecie koszalińskim

Mieszkańcy Powiatu Koszalińskiego mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej we wszystkich punktach, niezależnie od miejsca zamieszkania.
Osoby uprawnione do nieodpłatnej pomocy prawnej:
Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje osobie fizycznej, która:
1) w okresie 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia, lub
2) posiada ważną Kartę Dużej Rodziny, o której mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny, lub
3) uzyskała zaświadczenie, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, lub
4) posiada ważną legitymację weterana albo legitymację weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami państwa, lub
5) nie ukończyła 26 lat, lub
6) ukończyła 65 lat, lub
7) w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazła się w sytuacji zagrożenia lub poniosła straty, lub
8) jest w ciąży.
Uprawnienie należy poświadczyć stosownie przez przedłożenie:
1)    oryginału albo odpisu decyzji o przyznaniu świadczenia z pomocy społecznej lub zaświadczenia o udzieleniu świadczenia;
2)    ważnej Karty Dużej Rodziny;
3)    zaświadczenia, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego;
4)    ważnej legitymacji weterana albo legitymacji weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami państwa
5)    dokumentu stwierdzającego tożsamość;
6)    dokumentu potwierdzającego ciążę.
Uprawnieni mogą uzyskać informację w zakresie:
•    prawa pracy;
•    przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej;
•    prawa cywilnego;
•    spraw karnych;
•    spraw administracyjnych;
•    ubezpieczenia społecznego;
•    spraw rodzinnych;
•    prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:
•    poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach;
•    wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego;
•    udzielenie pomocy w sporządzeniu projektu pisma w w/w sprawach, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym  i pism w toczącym się postępowaniu sądowo - administracyjnym;
•    sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo - administracyjnym.
Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw:
1) podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej;
2) z zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego;
3) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości, stronie poświęconej nieodpłatnej pomocy prawnej lub w Internetowym Systemie Aktów Prawnych.

Czwartek, 04 stycznia 2018 (12:36:29)
wiadomości: 18, strona 1 z 1