Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
czwartek, 29 czerwca 2017 r. 180 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Wiadomości » Aktualności

Zapraszamy do wzięcia udziału w

SPACERACH STUDYJNYCH PO OBSZARZE REWITALIZACJI W GMIINIE POLANÓW

 

Cel spacerów

Zebranie opinii mieszkańców podobszarów rewitalizacji oraz pozostałych interesariuszy nt. problemów oraz oczekiwań dot. rewitalizacji.

Lokalizacja i terminy spacerów

· Polanów - centrum miasta (ul. Koszalińska, Sławieńska, Wolności, Zamkowa) - termin wtorek 04.07.2017, godz. 13:00

· Rzeczyca Wielka - termin środa 05.07.2017, godz. 15:00

· Cetuń - termin czwartek 06.07.2017 godz. 15:00

· Chocimino - termin piątek 07.07.2017 godz. 15:00

Wtorek, 27 czerwca 2017 (14:41:09)

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej rewitalizacji.
Jej celem jest pogłębienie diagnozy obszarów wybranych do rewitalizacji w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Polanów na lata 2017-2023. Rewitalizacja to zestaw działań obejmujących sferę społeczną, gospodarczą, przestrzenno-funkcjonalną, środowiskową i techniczną, które mają na celu poprawę sytuacji w problematycznych obszarach. Niniejsze badanie jest w pełni anonimowe, a uzyskane informacje posłużą jedynie do opracowania zbiorczego raportu. Jako tereny, które w pierwszej kolejności powinny zostać poddane rewitalizacji zostały wskazane następujące obszary: Polanów (ulice Wolności, Koszalińska, Sławieńska, Zamkowa), Chocimino, Cetuń, Nacław, Rzeczyca Wielka)

http://badania-ipc.pl/index.php/992921?lang=pl

Wtorek, 20 czerwca 2017 (13:45:39)

 Chcesz dowiedzieć się czym jest rewitalizacja i jak może zmienić się Twoja miejscowość?
Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w spotkaniach warsztatowych.
Zależy nam na udziale szerokiego grona mieszkańców, reprezentujących różne grupy wiekowe, społeczne i zawodowe.
Celem warsztatów jest krystalizacja pomysłów w projekty, których realizacja poprawi jakość życia mieszkańców, funkcjonalność, estetykę oraz bezpieczeństwo w miejscowości a przede wszystkim zintegruje mieszkańców i wzmocni więzi społeczne.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 (14:54:14)

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie wraz z bibliotekami powiatu koszalińskiego i Koszalińską Biblioteką Publiczną od 1 czerwca 2017 przystąpiły do współpracy w zakresie udostępniania publikacji elektronicznych - "Powiatowa Czytelnia E-booków Legimi". Dzięki temu nasi czytelnicy będą mogli bezpłatnie korzystać z książek elektronicznych firmy Legimi, która w swoich zbiorach posiada ok.20 000 tytułów.

Poniedziałek, 12 czerwca 2017 (13:31:12)

Już po raz szósty Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej zapraszają wszystkich społeczników i osoby, które czują potrzebę zintegrowania się z sąsiadami, do wzięcia udziału
w konkursie na inicjatywy lokalne.
W poniedziałek, 5 czerwca rusza VI edycja konkursu "Spółdzielnia Pomysłów", w którym mogą wziąć udział zarówno fundacje czy stowarzyszenia, ale i osoby prywatne. Uczestnicy Konkursu mogą wygrać do 10 000 zł brutto na realizację zgłoszonego projektu. Wystarczy mieć pomysł na zmiany w swojej okolicy, na aktywizację sąsiadów i wspólne działania.

Poniedziałek, 12 czerwca 2017 (10:20:49)

W dniu 31 maja br. do Polanowa przyjechał Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj. Celem jego wizyty było zawarcie z Burmistrzem Polanowa - Grzegorzem Lipskim umowy o dofinansowanie w kwocie 1,9 mln zł projektu pn.: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami w miejscowościach Świerczyna i Bukowo z przesyłem do miejscowości Jacinki oraz wymiana urządzeń (pompy głębinowe i rury tłoczne) w ujęciach wody w miejscowościach na terenie gminy Polanów.

Czwartek, 01 czerwca 2017 (15:56:06)
Co łączy elektryków, wędkarzy, motocyklistów, leśników - dorosłych i dzieci? Mieli okazję spotkać się w rodzinnej atmosferze podczas Dni Otwartych Elektrowni Żydowo. W przepięknej okolicy, w słonecznej pogodzie spędzili relaksowo i poznawczo majowy weekend. Z bliska, od środka można było zobaczyć unikatową elektrownię szczytowo-pompową, a w mobilnej mini elektrowni można było poznać metody wykorzystania przyrody do wytwarzania prądu. Wędkarze mieli okazję wyłowić z jezior piękne sztuki.
 
W dniach 26-27 maja br. lider Segmentu Wytwarzania Grupy Energa otworzył podwoje jednej z nielicznych, unikatowych w Polsce elektrowni szczytowo-pompowej - ESP Żydowo.
Czwartek, 01 czerwca 2017 (15:10:19)

W Babimoście w dniach 26/28.05.2017.r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w Badmintona, zawody rozegrano systemem pucharowym w turnieju udział wzięło 119 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Prawo gry w mistrzostwach miało w grach pojedynczych: 32 zawodniczki i 32 zawodników i po 24 pary w grach podwójnych. ZKB "Maced" Polanów był reprezentowany przez Monikę Barańską i Oliwię Reichel. Bardzo dobrze zaprezentowała się Oliwia Reichel, która zajęła V - miejsce w grze mieszanej w parze z Miłoszem Miernik UKS "Orlicz" Suchedniów oraz IX miejsce w grze podwójnej w parze z Moniką Barańską, która w grze pojedynczej uplasowała się na XVII miejscu. Oliwia w grze mieszanej z partnerem w pierwszej rundzie mieli wolny los w drugiej rundzie o ćwierćfinał pokonali parę Wojciech Brudek UKS Plesbad Pszczyna - Aleksandra Jodłowska UKS "Sokół" Ropczyce 2:0 i w ćwierćfinale przegrali z parą Patryk Kordek UKS "Aktywna Piątka" Przemyśl - Dominika Kwaśnik UKS "Bennica Feniks" Kędzierzyn - Koźle 2:2. W grze podwójnej Oliwia z Moniką w pierwszej rundzie wygrały walkowerem z parą Aleksandra Dudziak - Izabela Dudziak UMKS Dubiecko i w grze o ćwierćfinał przegrały z Pauliną Hankiewicz ABRM Warszawa - Dominika Kwaśnik UKS "Bennica Feniks" Kędzierzyn - Koźle 0:2. Monika w grze pojedynczej w pierwszej rundzie przegrała z Sandrą Miler KKS "Ruch" Piotrków Trybunalski 0:2.

Czwartek, 01 czerwca 2017 (12:28:38)

Już po raz siódmy - w niedzielę 28 maja 2017 roku odbyła się "Gimnazjalna Majówka", zorganizowana przez Radę Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie. Do majówkowej zabawy zaproszeni zostali zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedstawienia dla dzieci, zapasy, strzelanie z łuku, wystawa psów, pokazy w wykonaniu licealnej klasy mundurowej, szachy plenerowe. Pogoda dopisała, więc na zewnątrz rozegrano wiele rodzinnych konkursów m.in. turniej matematyczno - przyrodniczy. Uczestnicy Majówki Gimnazjalnej wzięli udział w konkurencjach sportowych, obserwowali wybór "Strongmena", konkurs objęty patronatem Starosty Koszalińskiego oraz sprawdzali swoje umiejętności w "Geogimnazjadzie", "Dyktandzie Gminnym", konkursie wiedzy o ruchu drogowym. W międzyczasie rozegrano również Turniej Strzelecki o puchar Burmistrza Polanowa. Na imprezie zaprezentowały się również szkolne talenty uczniowskie z własnym programem tanecznym oraz muzycznym. Oprócz konkursów wszyscy odwiedzający szkołę mieli możliwość obejrzenia stoisk z pracami uczniów, wystawami oraz kronikami szkolnymi. Absolwenci dokonywali wpisów do Księgi Absolwentów. Liczna grupa osób skorzystała także z możliwości zrobienia zdjęcia w strojach przywiezionych prosto z teatru. Podczas imprezy gościnnie wystąpiła orkiestra dęta ze Szkoły Podstawowej w Polanowie.

Wtorek, 30 maja 2017 (09:11:08)

Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz inne osoby zainteresowane procesem rewitalizacji na pierwsze spotkania informacyjne dotyczące opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Polanów na lata 2017-2023.
Spotkania odbędą się:
- w Polanowie w dniu 29 maja (poniedziałek) godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Polanów,
- w Chociminie w dniu 30 maja (wtorek) godzina 17.00 w świetlicy wiejskiej,
- w Cetuniu w dniu 30 maja (wtorek) godzina 19.15 w świetlicy DPS Cetuń,
- w Nacławiu w dniu 31 maja (środa) godzina 17.00 w świetlicy wiejskiej,
- w Rzeczycy Wielkiej w dniu 31 maja (środa) godzina 19.15 w świetlicy wiejskiej.
Rewitalizacja jest stosunkowo nowym podejściem w modelowaniu rozwoju-społeczno gospodarczego. Rolą Gminy Polanów jest koordynacja i odpowiednie zaprogramowanie procesu rewitalizacji, ale procesu rewitalizacji nie prowadzi wyłącznie gmina - biorą w niej udział przede wszystkim interesariusze, którym są mieszkańcy, podmioty publiczne, prywatne, pozarządowe. I to ich zaangażowanie jest kluczowe dla powodzenia procesu rewitalizacji.

Czwartek, 25 maja 2017 (12:55:20)

W Białymstoku w Hali ZS Nr 6 przy ul. Pietrasze 29 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintona. W mistrzostwach tak jak w młodzikach mogło zagrać w grach pojedynczych 32 zawodniczki i 32 zawodników oraz w grach podwójnych po 24 pary. Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym w których wystartowało 129 zawodniczek i zawodników. ZKB "Maced" Polanów reprezentowali: Weronika Szatkiewicz, Wiktoria Zblewska, Wiktoria Rajkowska, Wojciech Lebioda, Krystian Morawski i Filip Morawski. Najstarszym wiekowo w naszej ekipie był W. Lebioda, który jest w szóstej klasie SP i on powinien przynajmniej wywalczyć miejsce w pierwszej szesnastce mistrzostw. Nasz zawodnik przegrał w grze pojedynczej z Franciszkiem Dąbrowskim OTB "Lotka" Ostrów Wlkp. 11:21 i 11:21. W grze podwójnej Wojtek w parze z Błażejem Lange MKB "Lednik" Miastko przegrali nieznacznie z parą Jakub Kycko UKS "Kiko" Zamość - Jakub Zawada UKS Amicus Łopiennik Górny 19:21 i 17:21, tym samym Wojtek w grze pojedynczej i podwójnej zajął miejsce XVII. Pozostałe nasze pociechy: Weronika Szatkiewicz, Wiktoria Zblewska, Krystian Morawski czwarta klasa, Wiktoria Rajkowska trzecia klasa i Filip Morawski druga klasa SP pojechali po naukę, dla nich dużym sukcesem już było samo zakwalifikowanie się do mistrzostw. Nasze zawodniczki i zawodnicy zakwalifikowali się w następujących grach i zajęli XVII miejsca.

Czwartek, 25 maja 2017 (12:27:41)

 W Suwałkach w dniach 12/14.05.2017.r. w Hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2 odbyły się Indywidualne Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintona. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie i rozegrano zostały systemem pucharowym w zawodach udział wzięło 116 zawodniczek i zawodników. W tych zawodach mogło wziąć udział 32 zawodniczki i 32 zawodników w grach pojedynczych i po 24 pary w grach podwójnych. ZKB "Maced" Polanów reprezentowali: Michalina Prendecka, Amelia Gryguła, Maciej Kruszyński, Hubert Sznyter i Filip Prendecki. Wyniki jakie osiągnęliśmy są dobre, chociaż mogły by być lepsze.

Czwartek, 25 maja 2017 (11:28:57)

W Zielonce koło Warszawy 5/7.05.2017.r. w Hali Sportowej OKiS przy ul. Łukasińskiego 1, odbyły się zawody o Grand Prix Gold Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintona. Turniej został rozegrany systemem grupowo pucharowym i stał na bardzo wysokim poziomie w tym turnieju udział mogło wziąć 24 najlepsze zawodniczki i 24 zawodników w grach pojedynczych oraz po16 par w grach podwójnych. ZKB "Maced" Polanów był reprezentowany tylko w młodzikach młodszych. W tych zawodach zagrały nasz dwie zawodniczki Weronika Szatkiewicz i Wiktoria Zblewska w grze podwójnej i Wojciech Lebioda także w grze podwójnej w parze z Błażejem Lange MKB "Lednik" Miastko. Wojtek Lebioda gra już czwarty i on powinien do tego grona dostać się także w grze pojedynczej natomiast Weronika i Wiktoria, że się zakwalifikowały do tego turnieju to jest już bardzo miła niespodzianka, wprawdzie zajęły 16 miejsce ale nauka wyniesiona z tych zawodów, powinna już niedługo procentować. Wojtek Lebioda z partnerem także zajął 16 miejsce, jeśli chce dobrze grać to musi się ostro wziąć do treningów.

Wtorek, 16 maja 2017 (12:34:52)

W Przeźmierowie 28.04.2017.r. w Hali OSiR przy ul. Kościelnej 46 odbyły się MMM (Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) w Badmintona. W zawodach udział wzięli zawodniczki i zawodnicy reprezentujący 12 klubów turniej został rozegrany systemem pucharowym. W mistrzostwach udział mogli wziąć zawodniczki i zawodnicy z województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, w wieku od 12 do 15 lat, każdy zawodnik czy zawodniczka mogła zagrać tylko w dwóch grach. ZKB "Maced" Polanów reprezentowali: Michalina Prendecka, Amelia Gryguła, Katarzyna Byrzykowska, Hubert Sznyter, Maciej Kruszyński, Filip Prendecki, Kacper Pyter, Marcel Malek, Jakub Byrzykowski i Norbert Maciuszko. W tych zawodach zawodnicy walczyli o punkty dla klubu, gminy, powiatu i województwa oraz dla siebie na listę klasyfikacyjną w PZBad. Punkty dla klubu się zdobywało za zajęcie miejsc od I - VIII, za I - miejsce 3p. za II - m. 2p. i za miejsca od III-VIII po 1 punkcie. W tej rywalizacji osiągnęliśmy średnie wyniki, ponieważ mieliśmy większość zawodników do 13 lat którzy trenują do półtora roku a tak jak w każdym sporcie każdy rok treningu to jest już duża różnica w wyszkoleniu.

Wtorek, 16 maja 2017 (12:24:21)

"W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, a w przyszłość - marzenia". To słowa H. G. Wellsa, które stanowiły motto towarzyszące obchodom jubileuszu 15-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Polanowie. Uroczystość, mająca miejsce 30.03.2017 r. zgromadziła w hali sportowej ZSP liczne grono gości, którzy wspólnie pragnęli "przeżyć to jeszcze raz" z absolwentami, nauczycielami i tymi, którzy tworzyli tę wyjątkową placówkę oświatową na mapie gminy Polanów.

Piątek, 12 maja 2017 (12:54:25)

W Lublinie w dniach 21/23.04.2017.r. w hali Centrum Sportowe Akademos przy ul. Symfonicznej 1 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintona, W mistrzostwach udział wzięło 123 zawodniczek i zawodników, zawody zostały rozegrane systemem grupowo - pucharowym i stały na bardzo wysokim poziomie w których wzięli udział medaliści ostatnich Mistrzostw Europy, które zakończyły się tydzień wcześniej. ZKB "Maced" Polanów był reprezentowany przez Nikodema Ratkowskiego w kategorii juniorów. Nikodem wystąpił w grze mieszanej w parze z Paulą Roman z UKS OSiR "Badminton" Sławno i w grze podwójnej w parze z Łukaszem Stępniewskim MKB "Lednik" Miastko w jednej i drugiej grze uplasował się na dobrym IX miejscu. W grze mieszanej z partnerką w pierwszej rundzie zmierzyli się z Konradem Płoch UKS "Start" Widełka (uczestnik ostatnich Mistrzostw Europy) - Dorota Matysiak UKS "Hubertus" Zalesie Górne przegrali 17:21 i 10:21. W grze podwójnej z partnerem przegrali z parą z numerem 2 w turnieju Michał Kikosicki AZSUM Łódź (uczestnik ostatnich Mistrzostw Europy) - Adam Szolc KS "Hubertus" Zalesie Górne 10:21 i 17:21. Mimo dwóch przegranych meczy występ naszego zawodnika można uznać za dobry gdyż w każdym meczu Niko walczył do końca, akcje były i długie i zacięte, bo można przegrać ale po dobrej grze bo dopóki się walczy to jest się zwycięzcą.

Czwartek, 11 maja 2017 (15:08:22)

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznał jubilatom Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a wręczył je w obecności najbliższej rodziny Burmistrz Polanowa, Pan Grzegorz Lipski.
29 kwietnia 1967 r. Pani Teresa i Pan Marian wzięli ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polanowie, zaś kościelny 10 lipca tegoż roku.

Wtorek, 09 maja 2017 (15:18:32)

Sołectwo Krytno. Film wykonany w ramach projektu "Rendez - vous z przyrodą" dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX".

 

Piątek, 17 marca 2017 (10:23:37)

Gmina Polanów przygotowuje się do wdrożenia reformy edukacji wynikającej z przyjętej przez  Parlament  RP ustawy Prawo oświatowe i  ustawy wprowadzającej przepisy - Prawo oświatowe, które Prezydent RP podpisał w styczniu 2017r.  

Rada Miejska w Polanowie zgodnie art.206 ustawy  z dnia 14 grudnia 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) podjęła w dniu 28 lutego uchwałę Nr XXXV/186/17 w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Polanów, do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe.

Uchwalony projekt  dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Polanów, do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe podlega   obligatoryjnemu  zaopiniowaniu przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie oraz reprezentatywne organizacje związkowe.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie w, Rada Miejska w Polanowie w terminie do dnia 31 marca 2017r. podejmuje uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Polanów, do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe na okres od dnia 1 września 2017r. do dnia 31 sierpnia 2019r.

Zgodnie z art. 117 ust.1 i art.118   ustawy z dniem 1 września 2017r.  dotychczasowa sześcioletnia szkoła podstawową staje się ośmioletnią szkołą podstawową, uczniowie klas I - VI dotychczasowej sześcioletniej szkoły podstawowej stają się uczniami odpowiednich klas ośmioletniej szkoły podstawowej. Dotychczasowe szkoły filialne pozostaną filiami obejmującymi strukturą organizacyjną te same klasy szkoły podstawowej.

W konsekwencji powyższego, zgodnie z art.127   ustawy z dniem 1 września 2017r. likwiduje się klasę I, a w latach następnych kolejne klasy dotychczasowego gimnazjum, a na rok szkolny 2017/2018 nie przeprowadza się postępowania rekrutacyjnego do kl. I dotychczasowego gimnazjum. 

Od 1 września 2019r. dotychczasowe trzyletnie liceum stanie się liceum czteroletnim.

Mając na uwadze ustawowe zmiany,   w uchwale w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Polanów, do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe zaprojektowano:

- dla szkół podstawowych w: Polanowie, Nacławiu, Bukowie , Żydowie - sieć szkół oraz granice ich obwodów szkolnych,

- dla gimnazjum  warunki włączenia Gimnazjum w Polanowie do Szkoły Podstawowej w Polanowie  wskutek czego Gimnazjum w Polanowie zakończy swoją działalność z dniem 31 sierpnia 2017r., a od 1 września Szkoła Podstawowa w Polanowie wchodząca w skład Zespołu Szkół Publicznych będzie szkołą ośmioklasową prowadzącą dotychczasowe  klasy gimnazjalne do ustawowego terminu ich wygaszenia tj. do 31 sierpnia 2019r.

Piątek, 03 marca 2017 (14:27:22)

Od dnia 01 stycznia 2017 roku zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Polanowie nr XXXII/166/16 z dnia 29 listopada 2016 r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty na terenie Gminy Polanów wzrosła opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dla nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy:
1. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 17,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.
2. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 12,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

Wtorek, 03 stycznia 2017 (14:22:07)
5 sierpnia 2015r. Sejm RP uchwalił ustawę o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Celem ustawy jest stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Zgodnie z ustawą zadanie z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej powierzono do realizacji powiatom jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej, które realizowane jest od stycznia 2016r.
 
Gmina Polanów zawarła porozumienie z Powiatem Koszalińskim w celu utworzenia w Polanowie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, który funkcjonuje od 1 stycznia 2016r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Polanów, ul. Wolności 7.
 
Punkt jest czynny w każdy wtorek i piątek w godz. od 8.00 do 12.00.

 

Wtorek, 19 stycznia 2016 (11:28:53)

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi publikacjami opracowanymi w ramach projektu: "Wydanie publikacji informacyjnych i promocyjnych miasta i gminy Polanów oraz wykonanie gadżetów promujących dziedzictwo kulturowe i historyczne Ziemi Polanowskiej".

Papierowe wersje dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Polanowie, przy ulicy Wolności 7.

Publikacje dystrybuowane są nieodpłatnie.

Projekt był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

UELEADERPROW

 

Czwartek, 25 czerwca 2015 (11:00:21)
wiadomości: 25, strona 1 z 1