Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
poniedziałek, 16 października 2017 r. 289 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Wiadomości » Aktualności

W środę 11 października w Urzędzie Miejskim w Polanowie gościł Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj. Powodem wizyty było podpisanie dwóch umów, dzięki którym naszej gminie udało się pozyskać środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na kolejne inwestycje.
Pierwsza z nich dotyczy budowy całorocznego targowiska "Mój Rynek" na ulicy Stawnej w Polanowie. Całkowity koszt operacji wynosi ponad 1,5 mln zł. Wnioskowana kwota pomocy obejmuje 63,63% wkładu finansowego ze strony PROW.
Dzięki podpisaniu drugiej z umów możliwe będzie wybudowanie czterech zewnętrznych siłowni fitness na terenie gminy (miejscowości: Buszyno, Dadzewo, Powidz, Wietrzno), zagospodarowanie ośmiu placów turystyczno-rekreacyjnych (w miejscowościach: Cetuń, Kępiny, Kościernica, Nadbór, Polanów, Rosocha, Rzeczyca Wielka, Wielin) oraz zakup siedmiu kompletów stołów i dwóch ławek z przeznaczeniem dla miejscowości Polanów. Całościowy koszt tej inwestycji wyniesie niecałe 500 000 zł. Również w tym przypadku 63,63% kosztu operacji jest finansowane ze środków PROW.

Czwartek, 12 października 2017 (13:54:45)

Zakład Usług Komunalnych w Polanowie informuje, że woda w miejscowości Żydowo nadaje się do użytku.

Piątek, 06 października 2017 (12:43:19)

W Solcu Kujawskim 16.09.2017.r. w Hali OSiR przy ul. Bojowników o Wolność i Demokracji 3 odbył się Strefowy Turniej: Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintona. W turnieju udział wzięło 31 zawodniczek i zawodników z różnych stron kraju. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo - pucharowym i stały na średnim poziomie. ZKB "Maced" Polanów reprezentowali w juniorach młodszych: Amelia Gryguła i Maciej Kruszyński w młodzikach młodszych zagrali: Weronika Szatkiewicz, Wiktoria Zblewska, Wiktoria Rajkowska, Kacper Pyter, Filip Morawski i Krystian Morawski.

Pełna treść informacji (PDF)

Wtorek, 03 października 2017 (10:52:17)

W Miastku 09.09.2017.r. odbył się Strefowy Turniej: Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych oraz Wojewódzki Turniej: Młodzików, Młodzików Młodszych, Żaków i Krasnali w Badmintona. W turnieju udział wzięło 62 zawodniczki i zawodników reprezentujących kluby: UKS OSiR "Badminton" Sławno, MLKS Solec Kujawski, LUKS "Krokus" Góralice, UKS "Siódemka" Świebodzin, UKS "Omega" Smolec k/Wrocławia, ZKB "Maced" Polanów i gospodarze MKB "Lednik" Miastko.

Pełna treść informacji (PDF)

Środa, 13 września 2017 (11:40:20)

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. Jej celem jest propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości. Podczas poprzednich edycji wspólnie czytano "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" B. Prusa, czy "Quo Vadis" H. Sienkiewicza. W tegorocznej VI edycji   czytaliśmy "Wesele"  Stanisława Wyspiańskiego. Szóstego września 2017 polanowska biblioteka zaprosiła do czytania  przedstawicieli władz powiatowych i samorządowych oraz Teatr przy Stoliku "Verbum". W role bohaterów wcielili się:  Grzegorz Lipski - Burmistrz Polanowa,  Józef Wilk - Przewodniczący Rady Miejskiej,   Piotr Górniak - Wiceburmistrz Polanowa, Zenon Dropko - Przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Wruszczak - Wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie, Krzysztof Ciuła- Radny Rady Miejskiej, Barbara Empacher - teatr Verbum, Elżbieta Majcher - teatr Verbum, Grażyna   Fajkowska - teatr Verbum, Wanda Zabrocka - teatr Verbum oraz Daria Kowalik, Jolanta Skowrońska- bibliotekarki.

Piątek, 08 września 2017 (14:19:21)

Usługi Rozwojowe

Piątek, 01 września 2017 (12:49:06)

Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym zorganizowała II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory", przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu, analogicznie jak w roku ubiegłym, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Tegoroczna edycja jest w całości poświęcona wyborom samorządowym. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej - pkw.gov.pl, natomiast elektroniczna wersja plakatu infonnacyjnego o II edycji Konkursu jest pod adresem: pliki.kbw.gov.pl, lokalizacja Wszyscy/Konkurs Wybieram Wybory/II edycja.

Wybieram Wybory

Środa, 30 sierpnia 2017 (12:53:34)

Organizacje pozarządowe z terenu gminy Polanów uzyskały dotację po 3 000 zł, na realizację Programu Społecznik współfinansowanego przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego.
Małe granty udało się pozyskać dzięki współpracy z Samorządem lokalnym gminy Polanów.
Granty otrzymały:
1. Prowincja Św. Maksymiliana Marii Kolbego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Polsce (franciszkanów) - Pustelnia Franciszkańska na Świętej Górze k. Polanowa, która jest w trakcie realizacji projektu pt. "Promocja historii i tradycji dziedzictwa kulturowego"- zamówienie70 szt. peleryn dla dzieci i dorosłych oraz dla OSP na potrzeby organizowanego Orszaku III Króli.
2. Parafia Rzymskokatolicka w Bukowie realizuje projekt pt. "Zielona Świerczyna"
- zagospodarowanie terenów zielonych przed świetlicą wiejską w Świeczynie.
3. OSP w Żydowie, z projektem pt. "Do Żydowa zapraszamy"- organizacja festynu dla mieszkańców, który odbędzie się 23.09.2017r. w Żydowie.
4. Miejski Klub Sportowy Gryf w Polanowie projekt pt. " Młodzieżowe zakończenie lata w Polanowie" w ramach którego odbędzie się turniej piłki nożnej
w dniu 2.09.2017r.
5. OSP w Nacławiu organizuje projekt pt. " Na festyn strażacki zapraszamy", na którym odbędą się pokazy strażackie przy dobrej muzyce, w dniu 26.08.2017r.

Wszystkich mieszkańców gminy Polanów zapraszamy do udziału zbliżających się imprez i przedsięwzięć.

Wtorek, 22 sierpnia 2017 (14:09:43)

Od dnia 01 stycznia 2017 roku zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Polanowie nr XXXII/166/16 z dnia 29 listopada 2016 r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty na terenie Gminy Polanów wzrosła opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dla nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy:
1. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 17,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.
2. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 12,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

Wtorek, 03 stycznia 2017 (14:22:07)
5 sierpnia 2015r. Sejm RP uchwalił ustawę o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Celem ustawy jest stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Zgodnie z ustawą zadanie z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej powierzono do realizacji powiatom jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej, które realizowane jest od stycznia 2016r.
 
Gmina Polanów zawarła porozumienie z Powiatem Koszalińskim w celu utworzenia w Polanowie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, który funkcjonuje od 1 stycznia 2016r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Polanów, ul. Wolności 7.
 
Punkt jest czynny w każdy wtorek i piątek w godz. od 8.00 do 12.00.

 

Wtorek, 19 stycznia 2016 (11:28:53)

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi publikacjami opracowanymi w ramach projektu: "Wydanie publikacji informacyjnych i promocyjnych miasta i gminy Polanów oraz wykonanie gadżetów promujących dziedzictwo kulturowe i historyczne Ziemi Polanowskiej".

Papierowe wersje dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Polanowie, przy ulicy Wolności 7.

Publikacje dystrybuowane są nieodpłatnie.

Projekt był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

UELEADERPROW

 

Czwartek, 25 czerwca 2015 (11:00:21)
wiadomości: 11, strona 1 z 1