Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
czwartek, 13 grudnia 2018 r. 347 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Gmina Bezpieczna
Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców gminy Polanów
Środa, 19 września 2007 (13:15:20) - data aktualizacji: Piątek, 11 marca 2011 (12:32:47)
W piątek 14 września 2007r. odbyło się posiedzenie komisji wspólnych Rady Miejskiej w Polanowie poświęcone bezpieczeństwu na terenie gminy Polanów.
W spotkaniu oprócz władz Polanowa i radnych wzięli udział funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie z Komendantem Miejskim Policji - mł. insp. Wiesławem Tylem, dyrektorzy polanowskich szkół oraz inni zaproszenie goście. W posiedzeniu uczestniczyli także przedstawiciele koszalińskiego oddziału firmy Energa Operator S.A. z Panem Zbigniewem Hermanem - Dyrektorem Generalnym.
Posiedzenie rozpoczęło się od przekazania Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie skutera o wartości ponad 5.000 zł, który służył będzie funkcjonariuszom Posterunku Policji w Polanowie do penetrowania trudno dostępnym miejsc. Firma Energa Operator S.A. jest zaangażowana w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w regionie dlatego cieszy nas fakt, że odczują to właśnie mieszkańcy gminy Polanów.
Następnie Komendant Miejski Policji - mł. insp. Wiesław Tyl omówił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Polanów oraz oficjalnie przedstawił nowego kierownika Posterunku Policji w Polanowie - sierż. sztab. Krzysztofa Duszę.
Potem Pan Grzegorz Lipski - Burmistrz Polanowa omówił dotychczasowe działania podjęte w ramach akcji "Bezpieczna Gmina Polanów" oraz zadania planowane do realizacji do końca 2007r. Poinformował, że w październiku odbędą się zajęcia z wychowania komunikacyjnego dla najmłodszych uczniów polanowskich szkół, na których zostaną rozdane zakupione przez urząd elementy odblaskowe. W miesiącach jesiennych policja rozdawać będzie rowerzystom kamizelki odblaskowe również zakupione przez urząd. Podczas spotkania burmistrz przekazał Komendantowi Miejskiemu Policji narkotesty do wykrywania pozostałości narkotyków. Burmistrz poinformował także o szkoleniach dla młodzieży dotyczących kart rowerowych. Projekt ten realizuje Gimnazjum w Polanowie wspólnie z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koszalinie. Pan Grzegorz Lipski poinformował, że wydanie nowej ulotki oraz ankietowanie mieszkańców planowane jest na początku 2008r.
Po części oficjalnej rozpoczęła się dyskusja. Radni zgłaszali swoje uwagi i pomysły dotyczące poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Polanów. Najwięcej z nich dotyczyło spraw związanych z ruchem drogowym (przekraczanie prędkości w centrum Polanowa i Nacławiu) oraz monitoringu w miejscach niebezpiecznych i Gimnazjum w Polanowie. Radni zwrócili także uwagę na akty wandalizmu mienia publicznego (znaki drogowe, ławki), kradzieże, zakłócenia ciszy nocnej oraz bezpańskie psy. Zgłoszono także potrzebę wspólnych patroli policji ze strażą leśną w miejscach atrakcyjnych turystycznie (Rekowo) podczas sezonu letniego. Zdaniem radnych poważnym problemem jest brak miejsc, gdzie młodzież mogłaby się spotykać; obecnie przesiaduje na przystankach autobusowych.
Nowy kierownik Posterunku Policji w Polanowie zadeklarował, że zajmie się problemami zgłaszanymi przez radnych. Obiecał także, że dzielnicowi będą bardziej aktywni we współpracy z mieszkańcami a patrole zwłaszcza w miejscach uchodzących za niebezpieczne będą bardziej widoczne.

Bezpieczna gmina Bezpieczna gmina Bezpieczna gmina Bezpieczna gmina Bezpieczna gmina Bezpieczna gmina Bezpieczna gmina
Autor dokumentu: Jerzy Hirowicz
Cofnij Drukuj