Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 16 stycznia 2019 r. 16 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Gmina Bezpieczna
Polanów - Gmina Bezpieczna - impreza na rynku miejskim w Polanowie w dniu 18 października 2009 r.
Środa, 21 października 2009 (10:43:50) - data aktualizacji: Piątek, 11 marca 2011 (20:05:49)
W dniu 18 października 2009r. w godzinach 12.30 - 16.00 na rynku miejskim w Polanowie pod patronatem medialnym Radia Koszalin oraz Głosu Koszalińskiego odbyła się impreza pod hasłem "Polanów - Gmina Bezpieczna". Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski.
Organizatoram imprezy był między innymi Urząd Miejski w Polanowie, Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, Komenda Miejska Policji w Koszalinie, Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Polanowie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Polanowie oraz Zakład Usług Komunalnych w Polanowie. Oddział koszaliński Kasy Roliniczego Ubezpieczenia Społecznego ufundował jednostce Ochotniczej Straż Pożarnej w Polanowie zestaw ratunkowy przedmedyczny. Uroczystość promującą rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa swoją obecnością zaszczycili między innymi:
1. Poseł na Sejm RP VI kadencji, Wiceminister Środowiska Stanisław GAWŁOWSKI
2. Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Marek KOWALSKI.
3. Komendant Miejski Policji w Koszalinie insp. Wiesław TYL
4. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie mł. bryg. Mirosław Pender
Wzięło w niej udział wielu przedstawicieli różnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem w tym przedstawiciele:
1. Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie,
2. Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie,
3. Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie,
4. Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie,
i wielu innych.
Imprezę rozpoczęła uroczysta Msza Św., która odbyła się w kościele NMP w Polanowie. Po jej zakończeniu na rynku miejskim w Polanowie dokonano wprowadzenia do pododdziału nowego wozu bojowego, w który wyposażona została Ochotnicza Straż Pożarna w Polanowie. W trakcie uroczystego chrztu pojazdowi nadano imię: "JĘDREK"
Chrzestnymi pojazdu zostali: Renata Gawłowska i nadbryg. Marek Kowalski.
W tym samym czasie w Szkole Podstawowej w Polanowie przedstawiciele Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego (ZORD) w Koszalinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili dla chętnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z tereny gminy Polanów egzamin na kartę rowerową i motorowerową. W stoiskach zorganizowanych przez wspomniane instytucje oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Polanowie i OSP Polanów mieszkańcy gminy mięli możliwość zapoznania się ze sprzętem pozostającym na ich wyposażeniu. Komenda Miejska Policji w Koszalinie prowadziła działania promocyjne i edukacyjne kierowane do najmłodszych a osoby posiadające sprzęt wartościowy mogły go oznakować. Mieszkańcy gminy na stanowisku utworzonym przez ZORD Koszalin mięli możliwość sprawdzenia stanu technicznego swoich pojazdów a na symulatorze zdarzeń drogowych, możliwość sprawdzenia co dzieje się z osobą uczestniczącą w kolizji drogowej. Dużą popularnością wśród mieszkańców ciszył się samochód egzaminacyjny na prawo jazdy. Każdy pod czujnym okiem egzaminatora mógł spróbować swoich sił i przystąpić do symulowanego egzaminu na prawo jazdy.
Każdy z uczestników spotkania mógł również skosztować strażackiej grochówki.

Organizatorzy spotkania dziękują wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo.

Polanów - Gmina Bezpieczna Polanów - Gmina Bezpieczna Polanów - Gmina Bezpieczna Polanów - Gmina Bezpieczna Polanów - Gmina Bezpieczna Polanów - Gmina Bezpieczna Polanów - Gmina Bezpieczna Polanów - Gmina Bezpieczna Polanów - Gmina Bezpieczna Polanów - Gmina Bezpieczna

Ulotka informacyjna
Autor dokumentu: Jerzy Hirowicz
Cofnij Drukuj