Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 16 stycznia 2019 r. 16 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Gmina Bezpieczna
Bezpieczna Droga do Szkoły
Czwartek, 09 września 2010 (13:32:38) - data aktualizacji: Piątek, 11 marca 2011 (20:33:11)
W dniu 8 września 2010 r. na terenie gminy Polanów została przeprowadzona akcja "Bezpieczna Droga do Szkoły". Organizatorami akcji byli: Urząd Miejski w Polanowie, Komenda Miejska Policji w Koszalinie, Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie, Zespół Ekonomiczno Administracyjny Oświaty w Polanowie, Szkoły Podstawowe z terenu gminy Polanów, Przedszkole Gminne w Polanowie oraz Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu.
Działanie skierowane były do wszystkich pięcio, sześcio i siedmiolatków z terenu gminy Polanów. Akcję przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Polanowie a dzieci z innych szkół zostały do niej dowiezione autobusami szkolnymi.
Już od wczesnych godzin rannych Policjanci Posterunku Policji w Polanowie kontrolowali samochody przewożące dzieci do szkoły. O godzinie 9.00 został przeprowadzony apel, na którym Dyrektor Szkoły Podstawowej w Polanowie Katarzyna Filipowicz przywitała zaproszonych gości, wśród których znajdowali się m. in. Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Kalinowski, Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, Zastępca Dyrektora Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie Kamilla Kostencka, jak również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.
W trakcie apelu Zastępca Dyrektora ZORD Koszalin Kamilla Kostencka ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci klas 1-3 szkół podstawowych z terenu gminy Polanów pod hasłem: "Bezpieczna Droga do Szkoły". Fundatorem nagród w konkursie jest ZORD Koszalin.
Po zakończeniu apelu uczniowie klas pierwszych udali się do sali gimnastycznej, gdzie Policjanci
z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wykorzystując pluszowe miasteczko ruchu drogowego - "Autochodzik" przeprowadzili zajęcia, przekazując dzieciom podstawowe informacje o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.
Kolejnym punktem programu były zajęcia o bezpiecznym zachowaniu się dzieci wobec zwierząt. Największą popularnością wśród dzieci cieszył się policyjny pies "Tenor", dzięki któremu dzieci mogły praktycznie przećwiczyć bezpieczne zachowania wobec zwierząt.
W zajęciach wykorzystano również udostępniony przez ZORD Koszalin fotel zderzeniowy, przy pomocy którego prowadzący zajęcia demonstrowali czym grozi jazda samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Podobne zajęcia przeprowadzone zostały również z wychowankami Przedszkola Gminnego
w Polanowie.
Na zakończenie obu spotkań każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe, kamizelki i szelki odblaskowe oraz inne drobne upominki. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przekazali dla szkół kalendarze "Gryfusia", uczące bezpieczeństwa poprzez zabawę.

Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły Bezpieczna Droga do Szkoły
Autor dokumentu: Jerzy Hirowicz
Cofnij Drukuj