Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
czwartek, 13 grudnia 2018 r. 347 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokument
Pomoc
Niedziela, 25 lutego 2007 (00:33:53) - data aktualizacji: Piątek, 30 lipca 2010 (11:12:57)
RSS (Really Simple Syndication) to format przekazywania nagłówków wiadomości oparty na języku XML. Pełne teksty notatek lub ich "streszczenia" są dostępne natychmiast po opublikowaniu. Można je pobrać używając specjalnego czytnika RSS. Kanały informacyjne RSS wykorzystywane są również przy przesyłaniu informacji między serwisami internetowymi. Aby skorzystać z kanału RSS, potrzebny jest odpowiedni program, tzw. czytnik kanałów. Często czytniki RSS-ów są zamieszczane w programach pocztowych (Mozilla Thunderbird).
Wiadomości RSS można przeglądać w:
PDF (ang. Portable Document Format) - jest formatem plików służącym do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych, stworzonym i promowanym przez firmę Adobe Systems. Dostępna jest bezpłatnie pełna specyfikacja formatu PDF. Językiem opisu pliku PDF jest okrojona wersja języka programowania PostScript wzbogacona o elementy hipertekstowe.
Pobierz Adobe Reader Pobierz Adobe Reader, aby przeglądać dokumenty PDF.

Drukuj - ikonka dostępna tylko dla dokumentów po jej kliknięciu dokument otwiera sie w nowym oknie i jest gotowy do wydruku.

RSS - ikonka kierująca do kanału RSS, opisanego powyżej.

FontSize - literki oznaczające rozmiar czcionki w wiadomości. Klikając je można zwiększyć lub zmiejszyć rozmiar czcionki.

Autor dokumentu: Krzysztof Szypulski
Cofnij Drukuj