Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 16 stycznia 2019 r. 16 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Nasza gmina
Bądźmy bezpieczni w Polanowie
Piątek, 14 października 2011 (11:40:35) - data aktualizacji: Piątek, 14 października 2011 (11:42:38)
Policjanci z koszalińskiej drogówki, wspólnie z kolegami z posterunku w Polanowie, odwiedzili tamtejszą gminę w ramach akcji "Bądźmy bezpieczni". Całym wachlarzem drogowych kontroli objęli mieszkańców tamtego terenu.

Akcję "Bądźmy bezpieczni" na terenie gminy Polanów zorganizowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin. Do współpracy oprócz mundurowych, reprezentujących również miejscowy posterunek, stanęli funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej z Koszalina, strażnicy miejscy z Polanowa oraz pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego z Koszalina i Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Koszalina.
W trakcie działań wszystkie służby badały, czy kierowcy samochodów osobowych, ciężarowych, busów, a także rowerzyści prowadzą pod wpływem alkoholu. Ich wysiłki skupiały się na eliminowaniu potencjalnych sprawców zdarzeń drogowych, w tym również tych jadących w stanie po zażyciu środków odurzających. Podczas kontroli pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali, czy stan techniczny pojazdu nie budzi zastrzeżeń. Natomiast przedstawiciele Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, którzy punkt kontrolny ustawili w centrum Polanowa, mierzyli przepuszczalność światła w szybach oraz poziom hałasu emitowanego przez pojazdy. Do dyspozycji mieszkańców przygotowali także fotel zderzeniowy, dzięki któremu każdy chętny mógł się przekonać, jak ważne jest zapinanie w samochodach pasów bezpieczeństwa.
W ramach dzisiejszej akcji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w gminie Polanów, punkty kontrolne ustawiono także w obrębie szkół, w których mundurowi spotykali się z dziećmi tłumacząc im podstawowe zasady ruchu drogowego. Dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Polanowie maluchy z zerówki i pierwszej klasy zostały przy okazji wyposażone w pakiety elementów odblaskowych. Tym sposobem na odzieży wierzchniej najmłodszych mieszkańców gminy Polanów od dziś widoczny powinien być mieniący się gadżet.
W wyniku akcji policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców oraz jednego, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci ukarali siedem osób mandatami za przewożenie swoich pociech bez fotelików oraz cztery za inne wykroczenia drogowe. Zatrzymali także pięć dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny kontrolowanych pojazdów, w tym dwa należały do autobusów, którymi przewożono dzieci. Z kolei pracownicy ITD nałożyli jeden mandat na kierowcę, który nie posiadał dokumentów oraz zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.
W trakcie działań kuriozalną sytuację napotkali policjanci w pobliżu przedszkola w Polanowie. Zatrzymali do kontroli kierującego fiatem, gdyż pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Jak się okazało, nie był też wyposażony w siedzenia z tyłu. Przestrzeń przeznaczoną dla pasażerów wypełniały narzędzia, na których siedziało małe dziecko. Za tak skrajnie nieodpowiedzialne przewożenie malucha policjanci ukarali kierowcę mandatem, a za stan pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny.


Bądźmy bezpieczni w Polanowie Bądźmy bezpieczni w Polanowie Bądźmy bezpieczni w Polanowie
Autor dokumentu: kom. Urszula Chylińska
Cofnij Drukuj