Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Podium x 11
Czwartek, 25 września 2014 (14:11:18)

W Miastku 20/21.09.2014.r. w Hali Gimnazjum przy ul. Wrzosowej 1 odbyły się "Otwarte Mistrzostwa Miastka Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych oraz Żaków w Badmintona. W mistrzostwach udział wzięło 79 zawodniczek i zawodników reprezentujący kluby: KKS "Warmia" Olsztyn, UKS OSiR "Badminton" Sławno, UKS "Kometa" Sianów, MMKS Gdańsk, UKS "Kopernik" Słupca, UKS "Orkan" Przeźmierowo, PTS Puszczykowo, UKS "Siudemka" Świebodzin, MLKS Solec Kujawski, UKS "Lotka" Lubiewo, KRS "Wolant" Łódź, UKS "Dwójka" Bytów, ZKB "Maced" Polanów i gospodarze MKB "Lednik" Miastko. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem grupowo - pucharowym i stały na wysokim poziomie. ZKB "Maced" Polanów reprezentowali: Nikodem Ratkowski, Wiktoria Tobisz, Monika Barańska, Oliwia Reichel, Hubert Sznyter, Maciej Kruszyński, Michalina Prendecka, Amelia Gryguła, Filip Prendecki, Hanna Szemraj, Wojciech Lebioda, Jakub Abramczyk i Maciej Barański. Wyniki jakie osiągnęliśmy są różne czyli i takie na podium i ze środka stawki ale też i z końca stawki.

W juniorach młodszych bardzo dobrze spisał się Nikodem Ratkowski zajmując w singla III - miejsce, w grze mieszanej zdobył z partnerką Paulą Roman UKS OSiR "Badminton" Sławno II - miejsce.
W młodzikach nasze zawodniczki spisały się średnio i tak Monika Barańska, Oliwia Reichel i Wiktoria Tobisz w grze pojedynczej pozajmowały drugie miejsca w grupach ostatecznie plasując się na miejscach od VI - X, w grze podwójnej Monika Barańska - Wiktoria Tobisz wywalczyły III - miejsce natomiast Oliwia Reichel w grze mieszanej w parze z Norbertem Markowskim z UKS "Kometa" Sianów zajęła V - miejsce.
W grupie młodzików młodszych w grze pojedynczej I - miejsce zdobył Maciej Kruszyński natomiast Hubert Sznyter i Filip Prendecki zajeli drugie miejsca w grupach i uplasowali się ostatecznie na miejscu od V - VIII, w grze pojedynczej młodziczek młodszych na miejscach od V - VIII uplasowały się Amelia Gryguła i Michalina Prendecka także zajmując drugie miejsca w grupach, natomiast Hania Szemraj zajęła miejsce IX-XII. W grze podwójnej młodzików młodszych na drugim miejscu uplasowała się para Maciej Kruszyński - Hubert Sznyter i w grze podwójnej młodziczek młodszych para Amelia Gryguła - Hanna Szemraj uplasowała się na V miejscu oraz w grze mieszanej młodzików młodszych I - miejsce wywalczył Hubert Sznyter w parze z Patrycją Kuszmar UKS "Kometa" Sianów i na III - miejscu uplasowała się para Filp Prendecki - Amelia Gryguła.
W żakach zagrali tylko chłopcy zajmując wywalczając miejsca: II - miejsce Wojciech Lebioda, IV - miejsce Jakub Abramczyk i na V - miejscu uplasował się Maciej Barański.
Bardzo dobrze spisał się Niko i młodziki młodsi oraz żaki a młodziczki jak chcą lepiej grać to muszą solidniej popracować. Następny turniej w jakim wezmą udział nasi zawodnicy to Puchar Gór Świętokrzyskich w Suchedniowie w dniach od 25-28.09.2014.r. jest to też turniej z cyklu Grand Prix Polski czyli wysoko punktowany i tam pojedzie trójka czyli Nikodem Ratkowski, Hubert Sznyter i Maciej Kruszyński.

Autor zdjęć: Marian Pietruszyński