Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
wtorek, 20 listopada 2018 r. 324 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Muzycy z Filharmonii znowu zawitali do przedszkola
Piątek, 10 października 2014 (13:20:26)

Muzyczne improwizacje były tematem pierwszego w nowym roku szkolnym koncertu filharmonicznego pt. "Zwariowane wakacje". Dzieci z Przedszkola Gminnego w Polanowie we wtorkowy poranek, 16 września wysłuchały utworów znanych melodii i piosenek dziecięcych, ale trochę zmienionych - improwizowanych. Improwizacja w muzyce zależy od temperamentu muzyka, nastroju na koncercie lub pogody.W dniu koncertu była piękna, słoneczna pogoda - ciepło jak latem, w wakacje.
Wypoczęta i roześmiana publiczność zebrana w auli przedszkola oczekiwała na pierwszy koncert po wakacyjnej przerwie. Muzycy z Filharmonii Koszalińskiej przyjechali w radosnym nastroju. Przywieźli ze sobą instrumenty dęte: trąbkę, puzon i saksofon. Znane melodie improwizowali w rytmie jazzu i twista. Do improwizacji zaprosili publiczność. Sześcioro dzieci grało na instrumentach perkusyjnych, pozostała publiczność korzystała z własnych instrumentów: dłoni i głosu. Było jak w refrenie piosenki pt. "Bałkanica" - głośno i radośnie.

Autor zdjęć: Przedszkole w Polanowie
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości