Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
wtorek, 20 listopada 2018 r. 324 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Dzieci z Przedszkola Gminnego w Polanowie ustanawiały Rekord Guinnessa…
Poniedziałek, 13 października 2014 (15:12:58)

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w ponad 5 tys. przedszkoli od roku 2011. Do tej pory objął swoim zasięgiem blisko 1,5 mln dzieci w wieku 3-6 lat.
Nasze przedszkole w roku szkolnym 2014/2015 uczestniczyło w IV edycji tegoż programu. Najmłodsi z Polanowa wzięli udział w ustanowieniu Rekordu Guinnesa w największej liczbie dzieci szczotkujących jednocześnie zęby w różnych miejscach w Polsce.Aby zadanie było możliwe do wykonania należało wcześniej przygotować odpowiednie miejsce. Przygotowaliśmy zatem większą część korytarza i aulę, gdzie postawione były stoliki, na których czekały pasty do zębów, kubki na wodę i miski służące do płukania ząbków. Dzieci w naszej placówce do tego wydarzenia były dobrze przygotowane. Wcześniej, słuchały bajek i poznały bohaterów Akademii Aquafresh - Pastusi, poznawały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, wykonywały prace plastyczne, uczyły się na zajęciach piosenki. Dlatego z wielką niecierpliwością czekały ze szczoteczkami w dłoniach na znak, by zacząć szczotkowanie zębów. Wreszcie nadeszła chwila, by przystąpić do ustanowienia Rekordu Guinnessa w największej liczbie dzieci myjących ząbki w tym samym czasie. Zanim do tego doszło wszystkie przedszkolaki, przy akompaniamencie gitary zaśpiewali piosenkę zespołu Fasolki "Szczotka, pasta, kubek…". I wreszcie zaczęło się wielkie odliczanie - od 10 w dół, a na słowo "start" dokładnie o godz.12.00 w południe dzieci myły zęby przez 2 minuty. Uczestnikom wydarzenia towarzyszyły niesamowite emocje- trudne do opisania, które miały miejsce 30 września 2014r. Całe wydarzenie filmował pan Olek Andrzejewski. W polanowskim przedszkolu, w tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyło 115 dzieci. Natomiast w całej Polsce rekord ustanowiło 313.328 dzieci szczotkujących jednocześnie zęby.
Za udział w biciu Rekordu Guinnessa dzieci z rąk pani dyrektor otrzymały pamiątkowe certyfikaty, które będą również przypominać małym uczestnikom wydarzenia o regularnym myciu ząbków. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu swoich pociech do przedsięwzięcia.

Autor zdjęć: Aleksander Andrzejewski
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości