Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
wtorek, 20 listopada 2018 r. 324 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Pasowanie na przedszkolaka
Czwartek, 20 listopada 2014 (08:01:55)

Dzisiaj w przedszkolu wielkie zamieszanie,
bo przedszkolaki mają swoje pasowanie.
Pasowanie — a co to takiego?
Czy pasem dostaną drogi kolego?
Pasowanie jest zwyczajem takim,
że dziecko staje się przedszkolakiem.


Dzień 18 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-letnich z grupy ,,Pszczółki" oraz dzieci 4-letnich z grupy ,,Zajączki". Tego właśnie dnia w Przedszkolu Gminnym w Polanowie odbyła się ich pierwsza ważna uroczystość - ,,Pasowanie na przedszkolaka".Na wstępie pani dyrektor Elżbieta Sekuła powitała zaproszonych gości. Po czym dzieci 5 i 6-letnie uczęszczające na kółko teatralne, przedstawiły część artystyczną. Następnie, maluszki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, dając tym samym dowód, że zasługują na miano ,,prawdziwego przedszkolaka".
Po występach artystycznych przyszedł czas na oficjalną część uroczystości. Dzieci obiecały zgodnie się bawić w sali, używać czarodziejskich słów oraz chętnie chodzić do przedszkola i często się uśmiechać. Rodzice również musieli złożyć ślubowanie przy swoich dzieciach. Następnie pani dyrektor w obecności zaproszonych gości oraz rodziców dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka, tym samym włączając go do grona przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominek w postaci kuferka obfitości.
Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości