Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. 169 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
II FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ
Czwartek, 20 października 2016 (12:36:01)

Wczorajszy przegląd odbył się pod hasłem " Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia" i stanowi dopełnienie obchodzonego w ubiegłą niedzielę Dnia Papieskiego.

Ojciec Święty, wielki Apostoł Miłosierdzia, był obecny dziś wśród nas w relikwiach, które po raz kolejny mieliśmy zaszczyt gościć w naszej świątyni.To właśnie On wielokrotnie w swoim nauczaniu mówił o Bożym miłosierdziu. Słowem i czynem zachęcał nas, byśmy w tych trudnych czasach nie tylko głosili Boże miłosierdzie, ale co ważniejsze byli jego autentycznymi świadkami. "Chrystusowe wezwanie do miłości wzajemnej na wzór Jego miłości, wyznacza nam tę samą miarę. Doznajemy przynaglenia, abyśmy korzystając z daru miłosiernej miłości Boga, sami z dnia na dzień oddawali życie, czyniąc miłosierdzie wobec braci. Bóg, okazując nam miłosierdzie, oczekuje, że będziemy świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie."- mówił. W swojej drugiej encyklice " O Bożym miłosierdziu" przypominał, że Jezus Chrystus swoim postępowaniem i całą działalnością objawiał, że w świecie, w którym żyjemy obecna jest Boża miłość, która zwraca się do człowieka, otacza go ze wszystkich stron. Miłość, która w szczególny sposób daje o sobie znać w zetknięciu z cierpieniem, krzywdą i ubóstwem. Przekonywał, że miłosierdzie wobec innych to nie tylko pomoc tym, którzy jej potrzebują, ale jednocześnie doskonały sposób na ubogacenie samego siebie. "Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością."
Stefan Wyszyński powiedział: "Człowiek nie rozwinie w pełni swojego człowieczeństwa i swojej osobowości, jeśli będzie tylko myślał dobrze i pragnął dobra, a nie będzie dobrze czynił."
Skład jury:
przewodnicząca - pani Patrycja Baczyńska, finalistka programu "Must by the music", członkowie - pani Helena Silska, pracownik Polanowskiego Ośrodka Kultury oraz pani Justyna Depka-Prądzińska, nauczyciel muzyki. Pani Justyna prowadzi scholę w Miastku.
Oceniającym nie łatwo było wybrać zwycięzców, gdyz poziom prezentowany przez uczestników był bardzo wysoki.
Pierwsze miejsce w kategorii do lat 12 zajął Szymon Jendzio ze Szkoły Podstawowej im Danuty Siedzikówny ps. Inka w Polanowie.
Drugie miejsce zajęła Anna Karolak ze SP im Danuty Siedzikówny ps. Inka w Polanowie.
Trzecie miejsce zajęła Julia Góral ze SP w Nacławiu.
Czwarte miejsce zajęła Zuzanna Ciecierska ze Szkoły Podstawowej im Danuty Siedzikówny ps. Inka w Polanowie.
W kategorii do lat 18
Pierwsze miejsce zajął wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Daniel Grelak.
Drugie miejsce zajęła Michalina Domeradzka z Gimnazjum w Polanowie

Wielki przyjaciel dzieci, Janusz Korczak, w jednym ze swoich utworów napisał :
"Żyłeś , ile przeorałeś,
Ile wypiekłeś chleba dla ludzi,
Ile włożyłeś pod budowę,
Ile przyszyłeś guzików,
Komu i ile dawałeś ciepła,
Jaka była twoja służba, kogo wsparłeś, kiedy się zachwiał,
Nie spekulując na pokaz, wdzięczność, zapłatę."
W imieniu organizatorów festiwalu pragniemy serdecznie podziękować osobom prywatnym i instytucjom, bez których bezinteresownego wsparcia, życzliwości i pomocy konkurs nie mógłby się odbyć. A są nimi:
1. Urząd Miasta i Gminy Polanów
2. Nadleśnictwo Polanów
3. Usługowy Zakład Stolarski Iwony i Krzysztofa Szymańskich
4. Koło Łowieckie "Dzik" w Polanowie
5. Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu
6. Pan Wiesław Lebioda
7. Pan Aleksander Andrzejewski
Dziękujemy również pani Joannie Tumanik za przepiękne prowadzenie festiwalu oraz ks. Markowi Roskowińskiemu za pomysł i organizację przedsięwzięcia.

Do zobaczenia za rok.
K.P, J.T, ks. M.R, K.O 

Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości