Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. 169 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
KONKURS RECYTATORSKI „BRZECHWA I TUWIM DZIECIOM”
Piątek, 28 października 2016 (08:17:46)

"Ludzie piszący dla dzieci wznoszą lekki malowniczy most, po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych książek do wielkiej poezji..."

J. Brzechwa

 

"Na straganie", Samochwała, "Skarżypyta", "Kwoka", "Kaczka Dziwaczka", "Kotek", "Dyzio marzyciel"… i tak można wymieniać bez końca. Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima znane są każdemu z nas od najmłodszych lat. Bohaterów tych utworów pamięta się przez całe życie, a ich przygody rozproszą nawet największe smutki.25.10.2016r. w ramach programu Przedszkole Talentów, w Przedszkolu Gminnym w Polanowie odbył się konkurs recytatorski "Brzechwa i Tuwim dzieciom". Jego celem było pokonywanie nieśmiałości, rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci. Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Niestety, z powodu choroby, najmłodsze dzieci z naszego przedszkola, nie wystąpiły na scenie. Niektórym przedszkolakom podczas występu towarzyszyła trema, inne śmiało i odważnie wychodziły na scenę, pokazując swój talent recytatorski. Występy dzieci oceniało jury w składzie: Pani dyrektor przedszkola, Elżbieta Sekuła, Pani Anna Sznyter - pracownik POKiS, Pani Krystyna Byrzykowska - emerytowany nauczyciel przedszkola i Pani Małgorzata Szkołuda - pracownik biblioteki w Polanowie.
Każdy z uczestników zachwycał publiczność - co wyrażały gromkie brawa, którymi byli nagradzani. Nie dziwi więc fakt, że jury miało duży problem z podjęciem decyzji o przyznaniu poszczególnych miejsc. Po krótkich obradach zdecydowało, że laureatami konkursu zostało czworo dzieci:
IV miejsce zajęła Maja Gendig z grupy "Motylki", która zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy "Tańcowała igła z nitką".
III miejsce zajęła Ola Głowacka z grupy "Jeżyki". Ola recytowała wiersz Juliana Tuwima "Okulary".
II miejsce zajęła Lena Kliszewska z grupy "Biedronki". Lenka powiedziała wiersz Jana Brzechwy "Kłamczucha".
I miejsce zajęła Milena Antoniak z grupy "Sarenki". Milenka zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy "Na straganie".
Każdy z laureatów konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy za udział w konkursie. Konkurs zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.
Przeprowadzenie konkursu recytatorskiego dało możliwość rozbudzenia wśród dzieci zainteresowania literaturą dziecięcą, a w szczególności twórczością Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Udział w konkursie pozwolił odkryć u niejednego dziecka talent recytatorski. Przede wszystkim jednak dzieci mogły pokazać się przed publicznością, poczuć się wyróżnione, ważne, niejednokrotnie przełamując swoją nieśmiałość i tremę.
Wszystkim przedszkolakom gratulujemy odwagi, umiejętności recytatorskich oraz życzymy, aby Wasze talenty były w dalszym ciągu rozwijane i odpowiednio pielęgnowane.

Autor zdjęć: Przedszkole w Polanowie
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości