Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 25 kwietnia 2018 r. 115 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Ślubowanie Klas Pierwszych
Poniedziałek, 31 października 2016 (09:28:48)

24 października 2016 roku w Szkole Podstawowej imienia Danuty Siedzikówny ps. INKA w Polanowie odbyła się przepiękna uroczystość - Ślubowanie Klas Pierwszych. W murach naszej szkoły gościliśmy Wicestarostę Powiatowego, Pana Dariusza Kalinowskiego, Burmistrza Miasta Polanowa, Pana Grzegorza Lipskiego, Zastępcę Burmistrza Polanowa, Pana Piotra Górniaka, Dyrektor Gimnazjum im. Noblistów Polskich, Panią Aleksandrę Kalinowską, Przedstawiciela Nadleśnictwa Polanów, Panią Iwonę Kujawską, Dyrektor Biblioteki Miejskiej, Panią Bożenę Wruszczak, Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Beatę Nakielską, Pana Aleksandra Andrzejewskiego, Dyrektor ZEAO Panią Teresę Radziejewską.Najważniejsze jednak w tym dniu były dzieci, które wraz ze swoimi rodzicami przybyły do szkoły. Uczniowie weszli do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej witając gości. Był to bardzo podniosły i wzruszający moment. Dzieci wyglądały niezwykle odświętnie. Galowe stroje, birety oraz wypieki na ich twarzach sprawiły, że nastrój stał się jeszcze bardziej uroczysty. Uczniowie klas starszych i pierwszej zaprezentowali program artystyczny, który zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Po części artystycznej uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali, że będą starali się być dobrymi i uczciwymi uczniami, będą strzegli honoru i dobrego imienia szkoły, szanowali swoich nauczycieli, rodziców i kolegów oraz kochali swoją Ojczyznę. Następnie nastąpił bardzo ważny moment w życiu pierwszaków - pasowanie na uczniów, którego dokonali: Pan Dyrektor Sławomir Wruszczak oraz zaproszeni goście. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali plakietki z wizerunkiem patronki naszej szkoły oraz prezenty z rąk zaproszonych gości i uczniów klas trzecich. Po części oficjalnej, bohaterowie tej uroczystości udali się na wspaniały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Jestem przekonana, że dni spędzone przez pierwszaków w naszej szkole będą przyjemne i wesołe, a uroczystość ta na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i znakomitych gości.

Autor zdjęć: Aleksander Andrzejewski
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości