Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 25 kwietnia 2018 r. 115 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT
Środa, 16 listopada 2016 (13:27:50)

Ratując jednego zwierzaka, nie zmienisz świata,
ale świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka.

W dniach 8 i 9 listopada 2016r. dzieci z Przedszkola Gminnego w Polanowie odwiedziły Schronisko dla bezdomnych zwierząt "Leśny zakątek" w Koszalinie. Przed wyjazdem w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla potrzebujących psów i kotów. Rodzice i dzieci wykazali się dużym zainteresowaniem i chętnie włączyli się w zbiórkę żywności. Karma została przekazana pracownikom schroniska, którzy byli bardzo zadowoleni i dziękowali przedszkolakom za tak piękny gest.
Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje schronisko, zobaczyły, jak wyglądają pomieszczenia dla psów i kotów. Spotkanie ze zwierzętami sprawiło dzieciom wiele radości.Podsumowanie akcji - KARMA DLA ZWIERZAKA w Przedszkolu Gminnym w Polanowie

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt, który rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października. Obchody tego Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma również swoje prawa.
W naszym przedszkolu dzień ten stał się okazją do poznania warunków życia, przyzwyczajeń i potrzeb zwierząt hodowlanych. Dzieci dowiedziały się, że zwierzę, tak samo jak człowiek potrzebuje miłości i uwagi. Usłyszały również o smutnym losie bezdomnych zwierząt przebywających w schroniskach.
Nasze przedszkole po raz pierwszy postanowiło zorganizować zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów ze schroniska w Koszalinie. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Grupa ,,Motylki’’ zebrała 126 kg karmy, ,,Biedronki’’ - 51 kg, ,,Sarenki’’ - 44 kg, ,,Jeżyki’’ - 19 kg, ,,Zajączki’’ - 56 kg, ,,Pszczółki’’ 67 kg i ,,Muchomorki’’ 61kg, co razem daje 424 kg karmy. Zbiórka karmy pokazała nam, że Dzieciom i Rodzicom nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt, dlatego postanowiliśmy zorganizować wycieczkę dla wszystkich przedszkolaków, aby osobiście mogły wręczyć swój dar i zobaczyć, jak wygląda życie zwierząt w schronisku.
Wszystkim Rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. 

,,Najmniejsza pomoc znaczy więcej niż największe chęci’’
Oscar Wilde

Autor:
Autor zdjęć: Przedszkole w Polanowie
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości