Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
czwartek, 21 czerwca 2018 r. 172 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Orszak Trzech Króli
Wtorek, 17 stycznia 2017 (13:55:44)

6 stycznia 2017 roku po raz czwarty ulicami Polanowa przemaszerował Orszak Trzech Króli. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności i bez wahania można stwierdzić, że stało się tradycją naszej gminy.W tym roku obchody Święta Trzech Króli rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Polanowie. Na Rynku Miejskim uformował się orszak, który wyruszył ulicami miasta na Świętą Górę Polanowską. Prowadzili go Trzej Królowie jadący na wierzchowcach. Ich świtę stanowiły kapele, żywe zwierzęta oraz przebrani w kolorowe stroje mieszkańcy. Uroku całemu wydarzeniu dodała piękna, słoneczna pogoda i mnóstwo puszystego śniegu.
W drodze na Świętą Górę Polanowską orszak zatrzymał się przed Urzędem Miejskim, gdzie przywitali go gospodarze gminy. Kolejnym przystankiem był plac przy pomniku św. Ottona - tu rozegrała się scena walki dobra ze złem, prezentowana przez polanowską młodzież. Następnie kolorowy, wesoły i rozśpiewany pochód liczący kilkaset osób ruszył w dalszą drogę, by dotrzeć do żłobka na Świętej Górze Polanowskiej, gdzie Trzej Królowie złożyli dary dzieciątku Jezus. Obchody święta zwieńczył koncert kolęd w wykonaniu zespołu "Pięć S".

Autor zdjęć: Aleksander Andrzejewski
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości