Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 25 kwietnia 2018 r. 115 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Spotkanie Noworoczne
Wtorek, 07 lutego 2017 (21:32:53)

29 stycznia 2017r. w sali widowiskowej Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Polanowie odbyło się tradycyjne, noworoczne spotkanie samorządowców, przedsiębiorców i ludzi aktywnych gminy Polanów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: przedstawiciel Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - pan Adam Wyszomirski, Starosta Koszaliński - pan Marian Hermanowicz oraz Wicestarosta Koszaliński - pan Dariusz Kalinowski. Ponadto obecni byli dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji, duchowni, radni powiatowi i gminni i mieszkańcy Polanowa. Gospodarzem uroczystości był Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, który omówił pracę i osiągnięcia polanowskiego samorządu w 2016 roku.Głównym punktem spotkania było uroczyste wręczenie statuetek Gryfa Ziemi Polanowskiej oraz wyróżnień przyznawanych za szeroko pojętą aktywność na rzecz miasta i gminy Polanów. W tym roku otrzymali je:
- GRYF Ziemi Polanowskiej w kategorii Przedsiębiorstwo: Dorota i Henryk Mazur (Zakład Usługowo Handlowy w Polanowie) oraz Dawid Kowalik (AUTO-NAPRAWA w Polanowie) - za aktywność na rzecz rozwoju potencjału społeczno-gospodarczego i pozytywne kształtowanie wizerunku gospodarczego miasta i gminy Polanów;
- GRYF Ziemi Polanowskiej w kategorii Gospodarstwo: Roman Knop (Gospodarstwo Rybackie Polanów) - za aktywność inwestycyjną na rzecz rozwoju potencjału przyrodniczego i rybactwa śródlądowego gminy Polanów oraz działania służące ochronie przyrody i środowiska naturalnego w gminie Polanów;
- GRYF Ziemi Polanowskiej w kategorii Inwestor: Andrzej Czajkowski (Prezes Zarządu Agencji Promocji Inwestycji sp. z o.o.) - za strategiczną aktywność inwestycyjną na rzecz rozwoju potencjału gospodarczego gminy Polanów oraz społeczną odpowiedzialność biznesu na rzecz wspólnoty lokalnej Gminy Polanów.
Wyróżnienie w kategorii Aktywne Sołectwo otrzymało sołectwo Rosocha. Z kolei wyróżnienia za realizację projektów na rzecz lokalnej społeczności otrzymały sołectwa: Jacinki, Dadzewo oraz Krytno. Sołectwo Bukowo zostało nagrodzone statuetką serce przyznaną za organizację pomocy dla rodzin poszkodowanych w pożarze wielorodzinnego budynku w Bukowie.
Podczas spotkania przyznano również Honorową Odznakę Przyjaciel Dziecka. Otrzymała ją pani Adela Noga, za wieloletnią prace na rzecz dzieci w Rodzinnym Domu Dziecka.
W części artystycznej uroczystości zaprezentowali się chór Bel Canto oraz Międzyszkolna Orkiestra Dęta z Polanowa. Na zakończenie odbył się koncert "Tria kameralnego", dedykowany wszystkim uczestnikom spotkania.

Autor zdjęć: Aleksander Andrzejewski
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości