Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Niko w czołówce
Czwartek, 23 marca 2017 (14:19:45)

W Suwałkach 10/12.03.2017.r. w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2 odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików w Badmintona. W zawodach udział wzięło 135 zawodniczek i zawodników reprezentujący kluby z różnych stron kraju. W turnieju udział wzięli też zawodnicy z klubów z Łotwy i Białorusi. Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym i stał na wysokim poziomie. ZKB "Maced" Polanów reprezentowali w juniorach: Nikodem Ratkowski oraz w młodzikach: Michalina Prendecka, Amelia Gryguła, Maciej Kruszyński i Filip Prendecki. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Nikodem Ratkowski, który w grze mieszanej w parze z Paulą Roman z UKS OSiR "Badminton" Sławno uplasował na bardzo dobrym IV miejscu jeśli przegrał mecz z partnerką to byli to reprezentanci Polski. W grze pojedynczej nasz zawodnik także zajął bardzo dobre IX miejsce. Młodziki spisali się słabiej ale w stosunku do turnieju podobnej rangi, który odbył się w Zielonce w październiku ubiegłego roku jest pewna poprawa i oby tak dalej.

W młodzikach zajęliśmy miejsca w środku stawki:
- gra pojedyncza młodziczek: Michalina Prendecka i Amelia Gryguła XVII miejsca,
- gra pojedyncza młodzików: Maciej Kruszyński XVII miejsce, Filip Prendecki XXXIII miejsce,
- gra podwójna młodziczek: Amelia Gryguła - Michalina Prendecka XI miejsce,
- gra podwójna młodzików: Maciej Kruszyński - Filip Prendecki XV miejsce,
- gra mieszana młodzików: Maciej Kruszyński - Amelia Gryguła XVII miejsce.
Wyjazd naszych zawodników na turniej tej rangi był pierwszym z dwóch zaplanowanych turniejów w których nasi zawodnicy mieli zagrać jak najwięcej meczów na bardzo wysokim poziomie żeby się przekonać na ile trzeba mocno popracować na treningach, żeby znaleźć się w czołówce badmintonowej kraju. Drugim turniejem będą Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych Juniorów i Młodzików w Kępnie w dniach 18/19.03.2017.r.

Autor zdjęć: Marian Pietruszyński