Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
niedziela, 20 maja 2018 r. 140 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
50 lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Teresa i Marian Ciecierscy z Rzeczycy Wielkiej
Wtorek, 09 maja 2017 (15:18:32)

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznał jubilatom Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a wręczył je w obecności najbliższej rodziny Burmistrz Polanowa, Pan Grzegorz Lipski.
29 kwietnia 1967 r. Pani Teresa i Pan Marian wzięli ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polanowie, zaś kościelny 10 lipca tegoż roku.Pani Teresa pochodzi z Bytowa, skąd jako 8 letnie dziecko przyjechała z rodzicami w okolice Polanowa. Najpierw mieszkali w Gilewie, a następnie w Jacinkach.
Pan Marian pochodzi z Rusinowa (dawne województwo kieleckie). Jako dziecko przyjechał wraz z rodzicami do miejscowości Piaszczyna, koło Miastka. Później mieszkał w Przytocku oraz w Świerczynie.
To właśnie w zakładzie rolnym w Świerczynie się Państwo Ciecierscy się poznali. Młodzi spotykali się przez okres 3 lat, a następnie zdecydowali się na zawarcie małżeństwa.
Oboje pracowali w różnych zakładach rolnych ( Świerczyna, Przytocko, Rzeczyca Wielka) oraz w Zakładzie Usług Komunalnych w Polanowie.
W chwili obecnej mieszkają w Rzeczycy Wielkiej, gdzie pracowali w zakładzie rolnym i gdzie przeszli na emeryturę.
Państwo Ciecierscy są rodzicami siódemki dzieci - dwóch córek (Jolanty i Agnieszki) oraz pięciu synów ( Grzegorza, Zdzisława, Mariana, Roberta i Jarosława). Mają piętnaścioro wnucząt oraz dwie prawnuczki.
Jubilatom życzymy zdrowia oraz wielu lat dalszego szczęśliwego życia.

Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości