Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
poniedziałek, 21 maja 2018 r. 141 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
15-lecie Liceum Ogólnokształcącego - Polanów 2017
Piątek, 12 maja 2017 (12:54:25)

"W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, a w przyszłość - marzenia". To słowa H. G. Wellsa, które stanowiły motto towarzyszące obchodom jubileuszu 15-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Polanowie. Uroczystość, mająca miejsce 30.03.2017 r. zgromadziła w hali sportowej ZSP liczne grono gości, którzy wspólnie pragnęli "przeżyć to jeszcze raz" z absolwentami, nauczycielami i tymi, którzy tworzyli tę wyjątkową placówkę oświatową na mapie gminy Polanów.Jubileuszowe obchody otworzyła Dyrektor ZSP, p. Aleksandra Kalinowska, która powitała wszystkich przybyłych na 15-lecie, a następnie uczniowie LO (Agata Bartczak i Adrian Olejarczyk) odczytali "Historię Liceum Ogólnokształcącego w Polanowie". Po chwili goście zostali zaproszeni do obejrzenia niezwykle interesującego filmu (powstałego dzięki p. Dorocie Szafoni), opowiadającego o dziejach naszej szkoły. Po projekcji, która dostarczyła widzom wielu wzruszeń, nastąpiły przemówienia kilku osób, które chciały podzielić się wrażeniami na temat naszej Szkoły - Jubilatki. Głos kolejno zabrali: Dyrektor ZSP, p. Aleksandra Kalinowska, były Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, p. Sławomir Wruszczak, pierwsi wychowawcy LO i LP: p. Elżbieta Majcher i p. Zenon Dropko, absolwenci: Anna Załęska i Kamil Rotnicki, Burmistrz Polanowa, p. Grzegorz Lipski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, p. Józef Wilk, Starosta Powiatu Koszalińskiego, p. Dariusz Kalinowski, przewodniczące Rady Rodziców: p. Agnieszka Byrzykowska i p. Agnieszka Empacher, prezes ZNP, p. Ewa Michalska, przedstawicielka TPD, p. Joanna Radko, w imieniu dyrektorów szkół polanowskich i ZEAO, p. Katarzyna Filipowicz oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół z Bobolic i z Dargini, p. Dariusz Michalak i p. Andrzej Niemczewski. W trakcie tych wystąpień padło wiele miłych słów, dotyczących historii i teraźniejszości Polanowskiego Liceum, a na ręce p. Dyrektor złożone zostały wiązanki kwiatów, pamiątkowe statuetki i prezenty. W tej części uroczystości miał miejsce jeszcze jeden ważny moment, a mianowicie p. Dyrektor wręczyła statuetkę "Przyjaciel Szkoły" panu Arturowi Karasiowi, który z ramienia Klubu Płetwonurków "BajkoNur" prowadzi dla uczniów naszej szkoły kursy nurkowania. Następnym punktem programu była część artystyczna, przygotowana przez p. Mariolę Parszczyńską i p. Tomasza Kawalca. Widzom zaprezentowano dwie ułożone specjalnie na tę uroczystość piosenki (wykonane przez uczennice klasy 3 B), skecz "My na studia" (w wykonaniu uczniów 3 LO: Urszuli Wastowskiej, Nikodema Ratkowskiego i Krystiana Pęczaka), patetyczno- humorystyczną odę "Do profesorów" (w wykonaniu Wiktorii Kostry z kl. 2 LO), układ taneczny breakdance (wykonany przez grupę uczniów Gimnazjum) oraz dialog-parodię tekstów klasyków literatury w wykonaniu dwojga tegorocznych maturzystów: Pauliny Młodzianowskiej i Dawida Serafina. Zarówno część oficjalna, jak i część artystyczna naszej uroczystości została wspaniale poprowadzona przez dwoje konferansjerów: Olę Kosek i Krystiana Pęczaka z kl. 3 LO.

Kończąc uroczyste obchody Jubileuszu LO, p. Dyrektor Aleksandra Kalinowska podziękowała wszystkim przybyłym absolwentom, byłym i obecnym nauczycielom, gościom i uczniom za udział. Wyraziła też wdzięczność wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę nad przygotowaniami do jubileuszu. Zapraszając na catering, podkreśliła, iż sponsorem jest Rada Rodziców, a także sołtys sołectwa Żydowo, p. Janusz Parszczyński, który dostarczył ciasta oraz wyroby wędliniarskie.

Dyrektor ZSP i Rada Pedagogiczna dziękują serdecznie następującym osobom i instytucjom za pomoc w przygotowaniu jubileuszu:

• Radzie Rodziców i przewodniczącej p. Agnieszce Empacher oraz wszystkim rodzicom, którzy upiekli ciasta.

• Sołtysowi (p. Januszowi Parszczyńskiemu) i Radzie Sołeckiej Żydowa za wzbogacenie cateringu.

• Pani Beacie Nakielskiej za przygotowanie cateringu.

• Panu Dyrektorowi ZUK-u, Andrzejowi Kuleszy za udostępnienie podestu-sceny.

• Panu Dyrektorowi POKiS-u, Feliksowi Kostrzakowi za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego.

• Panu Kierownikowi hali, Tomaszowi Knittrowi oraz pracownikom za pomoc w przygotowaniu hali do uroczystości.

• Panu Dyrektorowi S.P. w Polanowie, Sławomirowi Wruszczakowi za udostępnienie materiałów i podzielenie się informacjami, potrzebnymi do napisania "Historii Liceum".

• Pani Elżbiecie Jagiełło za przygotowanie pięknych dekoracji kwiatowych.

Dziękujemy także za uświetnienie uroczystości swoją obecnością:

• Władzom Miasta i Gminy Polanów, Powiatu Koszalińskiego i ZEAO,

• Absolwentom, uczniom i nauczycielom,

• Dyrektorom szkół i dyrektorom zakładów pracy z terenu gminy Polanów,

• Dyrektorom szkół z Bobolic i z Dargini,

• Przyjaciołom Szkoły,

• Radnym Rady Miejskiej w Polanowie i sołtysom z gminy Polanów,

• Przedstawicielom TPD z Koszalina.

Autor zdjęć: Aleksander Andrzejewski
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości