Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
wtorek, 20 listopada 2018 r. 324 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Kolejne dotacje z UE dla Gminy Polanów
Czwartek, 10 sierpnia 2017 (15:21:05)

Już niebawem w gminie Polanów ruszy kolejna ważna inwestycja - w środę 2 sierpnia w Koszalinie burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski podpisał z wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego Tomaszem Sobierajem umowę o dofinansowanie projektu o nazwie "Budowa dróg rowerowych na trasie Jacinki-Polanów oraz Rzeczyca Wielka-Polanów wraz z budową Centrum Przesiadkowego w Polanowie".

Drogi rowerowe będą łączyć się z już istniejącymi ścieżkami na terenie Polanowa. Centrum przesiadkowe zostanie wyposażone w poczekalnię, toalety, przechowalnię bagażu oraz parking, zarówno dla rowerów jak i samochodów. Na terenie centrum funkcjonować będzie również punkt informacyjny.
- Infrastruktura dla cyklistów jest ważna, choć wydaje się, że najistotniejszą częścią inwestycji będzie budowa centrum przesiadkowego. Stanie ono w miejscu starego dworca, który zostanie zburzony. Skorzystają z niego zarówno mieszkańcy, jak i turyści - mówi burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski.
Projekt jest realizowany ze środków Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. Realizacja projektu kosztować będzie około 3 miliony złotych, z czego kwota dofinansowania z funduszu RPO WZ 2014-2020 wyniesie ponad 2,3 miliona złotych.Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości