Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. 344 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
15 tysięcy złotych dla polanowskich pogorzelców od mieszkańców Gedern
Wtorek, 09 stycznia 2018 (15:09:21)

Na początku stycznia do gminy Polanów zawitała delegacja z miasta partnerskiego Gedern. Celem wizyty było przekazanie pomocy pieniężnej dla poszkodowanych w wyniku pożaru budynku przy ulicy Zacisze w Polanowie, który miał miejsce 22 listopada 2017 roku.
Zbiórkę wśród mieszkańców Gedern zainicjowało Stowarzyszenie Partnerskie Gedern-Polanów. Udało się zebrać kwotę 15 tysięcy złotych na rzecz polanowskich pogorzelców. W składzie delegacji z naszego miasta partnerskiego znaleźli się Burmistrz Gedern Guido Kempel, przewodniczący Stowarzyszenia Partnerskiego Gedern-Polanów Wolfgang Kunert, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Reinhold Landmann oraz przedstawiciele straży pożarnej w Gedern: Uwe Landmann i Maic Neunert.Symboliczny czek przekazano podczas niedzielnej mszy świętej w kościele parafialnym w Polanowie na ręce szefowej Caritasu Polanów Maryli Nikiel-Tomaszewskiej. Obecni przy tym byli: przewodnicząca Stowarzyszenia Partnerskiego Gedern-Polanów Aleksandra Kalinowska, Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Wilk, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie Jacek Maszkowski, Wicestarosta Koszaliński Dariusz Kalinowski, a także przedstawiciele OSP Polanów.

W imieniu poszkodowanych rodzin przedstawiciele władz samorządowych gminy Polanów złożyli serdeczne podziękowania naszym niemieckim przyjaciołom za udzieloną pomoc.

Autor zdjęć: Urząd Miejski w Polanowie
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości