Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 19 grudnia 2018 r. 353 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Pół Wieku Razem
Czwartek, 15 lutego 2018 (10:28:26)

Państwo Maria i Jan Janeccy 50 lat temu, a dokładnie 10 lutego 1968 roku zawarli w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie związek małżeński.
Z tej okazji Burmistrz Polanowa, Pan Grzegorz Lipski odznaczył Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
Pani Maria i Pan Jan poznali się w 1965 roku w Mścicach. Pan Jan pracował w tej miejscowości, zaś Pani Maria mieszkała i pracowała w gospodarstwie rolnym swoich rodziców w sąsiedniej miejscowości Dobre.Po trzech latach postanowili zawrzeć związek małżeński. Na początku mieszkali w Dobrem razem z rodzicami Pani Marii, ale cały czas szukali mieszkania i pracy, aby się usamodzielnić i zamieszkać "na swoim", jak mówi Pani Maria. Panu Janowi udało się w końcu znaleźć pracę oraz mieszkanie w  Chociminie. Państwo Janeccy mieszkali tam w latach 1969-1974. Później przenieśli się do Żydowa, gdzie mieszkają do dzisiaj. Pan Jan pracował w grupie remontowo-budowlanej aż do emerytury, a Pani Maria była krótko listonoszem, następnie zajęła się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu. W roku 1980 podjęła pracę w Domu Pomocy Społecznej w Żydowie, gdzie pracowała aż do emerytury.
Owocem Ich miłości jest troje dzieci: Andrzej, Joanna i Piotr. Państwo Janeccy doczekali się pięciorga wnuków.
Jubilatom Życzymy zdrowia i jeszcze wielu kolejnych, szczęśliwych rocznic.

Autor zdjęć: Aleksander Andrzejewski
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości