Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 19 grudnia 2018 r. 353 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Centrum Przesiadkowe w Polanowie
Poniedziałek, 09 kwietnia 2018 (10:25:23)

Centrum przesiadkowe

3 kwietnia 2018 r. Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski podpisał, opiewającą na 1.243.813 zł, umowę z firmą TEO Teofila Rowińskiego z Krytna, na budowę Centrum Przesiadkowego w Polanowie. Pierwsze prace już ruszyły.  Centrum zostanie oddane do użytku jesienią 2018 r. Na inwestycję Gmina Polanów pozyskała dofinansowanie ze Środków Unii Europejskiej.

Centrum Przesiadkowe wyposażone będzie w  punkt informacyjny, poczekalnię, przechowalnię bagażu, parking rowerowy, zespoły sanitarne w tym dla osób niepełnosprawnych, zadaszoną wiatę przeznaczoną dla osób oczekujących na środki transportu.Przed budynkiem znajdzie się parking dla autobusów, busów i pojazdów samochodowych.

Centrum będzie również miejscem łączącym nowo powstałe odcinki dróg rowerowych: Polanów - Jacinki i Polanów - Rzeczyca Wielka, jakie zostaną wybudowane w kolejnym etapie tego samego projektu. Dodatkowo na trasie dróg rowerowych i w pobliżu zakładów pracy zaprojektowano punkty przystankowe i parkingi rowerowe z odpowiednią infrastrukturą.


Inwestycja realizowana w ramach Projektu pn. "Budowa dróg rowerowych na trasie Jacinki - Polanów oraz Rzeczyca Wielka - Polanów wraz z budową Centrum Przesiadkowego w Polanowie", Umowa o dofinansowanie Nr RPZP.02.03.00-32-0004/17-00 z dnia 02.08.2017 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa 2 Gospodarka niskoemisyjna Działanie 2.3 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko - Kołobrzesko - Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego.

Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości