Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 19 grudnia 2018 r. 353 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Czas Marii Skłodowskiej - Curie
Wtorek, 10 kwietnia 2018 (12:28:06)

Maria Skłodowska - Curie, to szczególna postać w panteonie noblistów polskich. Zasłynęła jako badaczka promieniotwórczości, odkrywczyni dwóch nowych pierwiastków: polonu i radu. Studiowała na Sorbonie, na której już jako noblistka objęła profesurę, co w ówczesnych czasach było ogromnym osiągnięciem.Jako kobieta naukowiec, jest wzorem do naśladowania dla młodych ludzi. Jej determinacja w dążeniu do celu, dokonania i poświęcenie dla społeczeństwa, zasługują na najwyższy szacunek.W 2017 roku obchodziliśmy 150 rocznicę urodzin noblistki. Zespół nauczycieli matematyki i przedmiotów przyrodniczych w Zespole Szkół Publicznych w Polanowie, postanowił  zorganizować cykl imprez, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły tę wybitną postać.
Młodzież tworzyła plakaty, lapbooki, gry planszowe, prezentacje multimedialne. Rywalizowała w konkursach szkolnych. Zwieńczeniem obchodów 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskie - Curie był gminny konkurs o życiu i dokonaniach Marii Skłodowskie - Curie "Czas Marii Skłodowskiej - Curie".
Patronat na konkursem objął Bank Spółdzielczy w Sławnie. Cieszy nas, że tak wiele osób wzięło udział w zmaganiach. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i o wynikach zdecydowała dogrywka. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom: pani Bożenie Tomasik i pani Aleksandrze Lendzion oraz Szymonowi Jendzio, uczniowi klasy 7b. Szczególne wyróżnienie otrzymali najmłodsi uczestnicy konkursu, którzy popisali się wyjątkową wiedzą. Milena Antoniak i Grzegorz Lendzion, to  przyszli laureaci wielu konkursów.
Pozostałymi uczestnikami byli : Wiktor Czarkowski, Julian Maniowski, Jakub Denis, Kacper Dyc, Adrian Borkowski, Aleksandra Ziemiańska, Izabella Ratyńska, Hanna Pasieka, Wojciech Szymański, Filip Gryguła, Katarzyna Ratkowska, Kornelia Wnukowska, Klaudia Turzyńska, Julia Lewandowska, Jędrzej Drewla, Filip Prendecki, Oliwia Żywanowska, Zuzanna Ciecierska, Maksymilian Szewczyk.   
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i osobom, które wsparły nasze przedsięwzięcie: zarządowi BS Sławno, państwu Patrycji i Patrycjuszowi Wronom, pani Beacie Kobylskiej, pani Halinie Wołk, panu Aleksandrowi Andrzejewskiemu, pani Bernadecie Jaremicz, pracownikom i dyrektorowi biblioteki publicznej w Polanowie, pani Bożenie Wruszczak.
Za pomoc w przygotowaniu wystawy o Marii Skłodowskiej - Curie bardzo dziękujemy pani Danieli Bukowskiej.

Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości