Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
środa, 16 stycznia 2019 r. 16 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Otwarcie Remizy Strażackiej w Żydowie i Gminny Dzień Strażaka
Środa, 09 maja 2018 (08:12:40)

5 maja 2018 roku pozostanie historyczną datą w dziejach jednostki OSP w Żydowie. Tego dnia, w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości, druhów z sąsiadujących i zaprzyjaźnionych jednostek OSP, rodzin oraz mieszkańców, miało miejsce długo wyczekiwane otwarcie i przekazanie w użytkowanie nowej remizy strażackiej. Wydarzenie zbiegło się w czasie z obchodami Gminnego Dnia Strażaka, co nadało dodatkowo wyjątkowego charakteru.Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji strażaków i ich rodzin, odprawiona w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żydowie, po której strażacka defilada i goście przeszli na plac przed nową remizą, gdzie podczas uroczystego apelu odbyła się ceremonia wręczenia medali, odznaczeń i awansów oraz okolicznościowe przemówienia i podziękowania. Na zaproszenie Burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego odpowiedzieli m.in.: Poseł na Sejm RP Stefan Romecki, Senator RP Piotr Zientarski, Wicestarosta Powiatu Koszalińskiego Dariusz Kalinowski, generałowie Straży Pożarnej ze Szczecina, Niemiec i Ukrainy, radni z gminy i powiatu oraz mieszkańcy Żydowa i okolic. Kulminacyjnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi, której dokonali gospodarze w asyście zaproszonych gości. Oficjalne otwarcie obiektu oznajmiło włączenie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej w pojazdach ratowniczo-gaśniczych oraz uruchomienie syreny alarmowej.

Kolejny powód do radości strażakom z Żydowa przysporzyła Ochotnicza Straż Pożarna z Polanowie, przekazując samochód ratowniczo-gaśniczy.

Nowa remiza o powierzchni 226 m2 posiada dwa boksy garażowe, wieżę z syreną alarmową i suszarnią węży. W budynku znajduje się także magazyn na sprzęt pożarniczy, biuro, sala szkoleniowa i szatnia, a wszystko po to aby Strażacy z OSP z Żydowa mogli w godnych warunkach przygotować się do akcji.

Koszt inwestycji wyniósł 819 tys. zł.

Burmistrz Polanowa został uhonorowany przez sołectwo Żydowo okolicznościową statuetką w geście "Pomocnej Dłoni" i wiązanką kwiatów.

Po zakończeniu części formalnej, rozpoczął się Festyn Strażacki z zabawą taneczną na placu przy starej remizie OSP.

Organizatorami obchodów Gminnego Dnia Strażaka 2018 połączonych z uroczystym oddaniem do użytku nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żydowie był Burmistrz Polanowa wraz z Zarządem OSP w Żydowie.

Autor zdjęć: Aleksander Andrzejewski
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości