Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Czwórka na trójkę
Piątek, 22 czerwca 2018 (08:26:59)

W Tarnowie Podgórnym  11/13.05.2018.r.  w hali OSiR przy ul. Nowa 15, odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w Badmintona. W olimpiadzie udział wzięło 125 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem pucharowym i stały na wysokim poziomie. FKB Polanów reprezentowali: Michalina Prendecka, Amelia Gryguła, Maciej Kruszyński i Filip Prendecki. Z naszej ekipy najlepiej spisała się Amelia Gryguła, która w grze mieszanej w parze z Antonim Jabłońskim UKS OSiR "Badminton" Sławno wywalczyła IX miejsce, Amelka w grze podwójnej w parze z Michaliną Prendecką uplasowały się na XVII - miejscu. Michalina w grze pojedynczej zajęła XVII miejsce. I nasza para juniorów młodszych w grze podwójnej także zajęła XVII miejsce.

W grze pojedynczej Michalina Prendecka w pierwszej rundzie zmierzyła się z zawodniczką rozstawioną z numerem jeden Zuzanną Jankowską  "Bennica" UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle ulegając rywalce 10:21 i 12:21, kończąc rywalizację na XVII miejscu. W grze podwójnej juniorek młodszych nasza para Michalina Prendecka - Amelia Gryguła w pierwszej rundzie przegrały z parą Laurą Gronkiewicz - Olgą Krzemińską KS "Masovia" Płock 10:21 i 15:21 i także uplasowały się na XVII miejscu. W grze mieszanej Amelka Gryguła z partnerem w pierwszej rundzie pokonali parę Kacper Krawczyk - Anastazja Podborska UKS "Korona" Pabianice 21:19 i 21:17 w grze o ćwierćfinał przegrali  z parą rozstawioną z numerem trzy Kajetan Jeziak PTS Puszczykowo - Dominika Chojnacka niezrzeszona 7:21 i 10:21 zajmując tym samym IX miejsce. I ostatni nasi reprezentanci Maciej Kruszyński i Filip Prendecki w grze podwójnej polegli z parą Nikodem Jaśkowiak UKS "Orkan" Przeźmierowo - Jakub Standar PTS Puszczykowo 16:21 i 14:21 i oni także uplasowali się na XVII miejscu.   W tych zawodach wypadliśmy średnio jeśli chodzi o wyniki sportowe, oraz zdobyliśmy 1 punkt (Michalina Prendecka) w grze pojedynczej, który to punkt będzie się liczył do klasyfikacji dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu. Następne punkty jakie możemy zdobyć to będą: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbędą się we wrześniu 2018.r. w Sianowie, oraz w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców październik 2018.r.

Autor zdjęć: Marian Pietruszynski