Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
niedziela, 20 stycznia 2019 r. 20 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
100 lat Pani Władysławy Grobelnej
Środa, 22 sierpnia 2018 (08:42:04)

"Najważniejsze jest, aby  gdzieś istniało to, czym się żyło;
i zwyczaje, i święta rodzinne, i dom pełen wspomnień."
Antoine de Saint-Exupéry

100 lat temu, a dokładnie  18 sierpnia 1918 roku w miejscowości Rdzuchów Kolonia przyszła na świat jako siódme z dzieci małżonków Walentego Korczyńskiego i Marianny, z domu Białczak  Pani Władysława Grobelna, z domu Korczyńska.
Ten wspaniały Jubileusz postanowiła uczcić najbliższa rodzina organizując dokładnie 100 lat później w Kępinach urodziny Pani Władysławy.
Oprócz rodziny Jubilatki wzięli w niej udział zaproszenia goście, między innymi Pan Burmistrz Polanowa, Grzegorz Lipski, Wicestarosta Powiatu Koszalińskiego, Pan Dariusz Kalinowski oraz radni: Elżbieta Sekuła i Jerzy Landowski.
Pan Burmistrz składając Jubilatce życzenia stwierdził, że "Ten  jubileusz  to cały wiek naszej Polskiej historii, doświadczyła Pani zarówno trudów, jak i radości z tą historią związanych.  Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków i jest naszym wspólnym, drogocennym  dziedzictwem .Cieszy mnie fakt, że zarówno Pani, jak i Pani rodzina dajecie nam wszystkim świadectwo zgodnego życia w rodzinnej harmonii, miłości i poszanowaniu".O Jubilatce nie zapomniał również Prezydent Rzeczypospoliej Polskiej, Pan Andrzej Duda przesyłając na Jej ręce życzenia i gratulacje.
Pan Burmistrz odczytał również list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów z okazji setnych urodzin Pani Władysławy.
Do życzeń dołączył również przedstawiciel terenowego oddziału KRUS w Koszalinie oraz Wicestarosta Koszaliński, Pan Dariusz Kalinowski.
            
W  ten wspaniały Jubileusz prosimy o  przyjęcie  wyrazów  podziękowania za trud   i wyrzeczenia, bo to one  są miarą sukcesu i satysfakcji z wypełnienia podjętych obowiązków rodzinnych i wychowawczych.

Życzymy wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze, aby w Pani życiu nigdy nie zabrakło zdrowia, pomyślności i pogody ducha

Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości