Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
niedziela, 20 stycznia 2019 r. 20 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE”
Piątek, 28 września 2018 (19:33:40)

Urząd Miejski w Polanowie informuje, że w ramach ogłoszonego programu priorytetowego "CZYSTE POWIETRZE" resort środowiska przygotował cykl spotkań informacyjno - edukacyjnych dla każdej gminy w Polsce.

Terminy spotkań wyznacza Ministerstwo Środowiska i ogłasza je na bieżąco na swojej stronie internetowej w zakładce "harmonogram spotkań", pod adresem https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/harmonogram-spotkan/
Operatorem programu w województwie zachodniopomorskim jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie, którego pracownicy odwiedzą wszystkie gminy na terenie województwa.

Informacja o programie "CZYSTE POWIETRZE" została umieszczona już wcześniej w zakładce "DZIAŁANIE EKOLOGICZNE GMINY POLANÓW".  
W ramach ww. programu mieszkańcy Gminy mogą uzyskać dotację m.in. na wymianę starego kotła grzewczego oraz termomodernizację budynków. Dotacja może wynieść nawet do 90% wartości zadania. Efektywne zarządzanie energią w gospodarstwach domowych pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i zwiększyć rzeczywiste oszczędności finansowe.
Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, poprzez ograniczenie emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.
Dodatkowe informacje na temat ww. programu dostępne są na stronie Ministerstwa Środowiska https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

Informacja o spotkaniu dla mieszkańców Gminy Polanów zostanie podana niezwłocznie po ogłoszeniu terminu przez resort środowiska (termin jest obecnie uzgadniany).
Po spotkaniu informacyjnym dotyczącym ww. programu odbędzie się kolejne spotkanie z OPERATOREM PROJEKTU - FIRMĄ KONSULTINGOWĄ, który zaoferuje zainteresowanym mieszkańcom pomoc merytoryczną przy wypełnieniu wniosku o dofinansowanie oraz udzieli informacji technicznych począwszy od wykonania projektów instalacji, przeprowadzenia audytu energetycznego budynków, odbioru technicznego instalacji, aż po audyt powykonawczy.


Burmistrz Polanowa
/-/ Grzegorz LipskiCofnij Drukuj RSS - Wiadomości