Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. 344 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Archiwum wiadomości
Premiera książek Jerzego Żelaznego
Środa, 03 października 2018 (12:26:05)

Premiera dwóch książek Jerzego Żelaznego, a mianowicie powieści Kichający słoń oraz zbioru opowiadań pod tytułem Trzynasta odbyła się 27 września w godzinach popołudniowych w sali Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Na imprezę licznie przybyli wielbiciele prozy polanowskiego pisarza, mieszkańcy miasta i gminy.  Przyjechali też czytelnicy z innych miast, między innymi z Koszalina i Sławna. Program imprezy składał się z występów zespołów artystycznych i czytania fragmentów utworów. Wystąpiły zespoły: śpiewaczy Olszyna z Żydowa oraz zespół rewelersów S5  z Polanowa. Fragment powieści Kichający słoń czytały panie: Daria Kowalik i Jolanta Skowrońska, natomiast opowiadanie pod tytułem Zostałeś tylko ty czytali: Piotr Drewla, Piotr Górniak, Dariusz Kalinowski, Grzegorz Lipski, Józef Wilk i Henryk Zabrocki.Autor prezentowanej prozy odpowiadał na pytania prowadzącego imprezę, którym był Dariusz Kalinowski, wicestarosta powiatu koszalińskiego. Pytania dotyczyły obrazu rzeczywistości przedstawionej w powieści Kichający słoń. Jerzy Żelazny opowiedział w sposób dowcipny o genezie tytułów wydanych książek.
W imprezie uczestniczył burmistrz Polanowa, Grzegorz Lipski, który wręczając wiązankę kwiatów, życzył  autorowi zdrowia i powodzenia w dalszej pracy twórczej. Do tych życzeń dołączyli się Józef Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej w Polanowie i Piotr Górniak, zastępca burmistrza. Jerzy Żelazny otrzymał też listy z gratulacjami od osób, które nie mogły wziąć udziału w imprezie. "…cieszę się, że jesteś na wyciagnięcie ręki. I budujesz ten niezwykły mit "Miasteczek pod wąsem", które mają nieodparty urok i swojskość, do której tęsknimy w tym zabieganym świecie. Czytam, podziwiam, czekam na każdą Twoją książkę!" -  napisała w liście do pana Jerzego Grażyna Preder, redaktorka Radia Koszalin. Natomiast Zygmunt Królak, poeta z Gniazdowa, napisał okolicznościowy wiersz.
Uczestnicy imprezy otrzymali książki Jerzego Żelaznego w zamian za dobrowolny datek na rzecz dzieci z niepełnosprawnością z gminy Polanów.
Impreza miała ciekawą oprawę plastyczną, dekorację wykonała Ewa Szewczyk, plastyczka Polanowskiego Ośrodka Kultury, natomiast pracownice biblioteki polanowskiej przygotowały piękne plansze okładek wydanych do tej pory książek pana Jerzego oraz cytatów z jego utworów.


Dodać należy, że atmosfera na imprezie była przyjemna i miła, wybuchały też salwy śmiechu, zwłaszcza podczas wypowiedzi bohatera imprezy. Premierę przygotowały Biblioteka Miasta i Gminy w Polanowie oraz Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu.
Imprezie patronował burmistrz Polanowa, Grzegorz Lipski.

Autor zdjęć: Aleksander Andrzejewski
Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości