Polanów On-line Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Dołącz do nas na facebooku Obserwuj nas w Google Plus Dołącz do nas na twitterze Dołącz do nas na YouTube Kanały RSS Kontakt z nami
niedziela, 20 stycznia 2019 r. 20 dzień roku
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Polanowie
Gminny System Powiadamiania
Gminny Portal Mapowy
RCL - Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Urzędowy Województwa Zachodniopomorskiego
Pojedynczy Punkt Kontaktowy
CEIDG
Narodowe Siły Rezerwowe
Wiadomości » Aktualności
Spotkanie dotyczące programu „Czyste Powietrze”
Czwartek, 22 listopada 2018 (10:28:27)

W dniu 20.11.2018r. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Polanów z inicjatywy Burmistrza Polanowa, przy udziale Fundacji GlobalECO, odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne dotyczące realizacji Programu Prioretytowego "Czyste Powietrze".


Podczas spotkania prezentowano założenia Programu. Omówiono rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, a także przedstawiono sposób składania wniosków do WFOŚiGW oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Prowadzący spotkanie przedstawili również problematykę ochrony powietrza oraz skutków ekonomicznych tego zagadnienia. 
Po prezentacji, zgromadzeni mieszkańcy Gminy Polanów, zadawali liczne pytania, na które prowadzący starali się rzeczowo i wyczerpująco odpowiadać. 

Czas na podpisanie umowy: 90 dni od daty złożenia wniosku, lecz nie później niż do 31.12.2027 r.
Okres realizacji przedsięwzięcia: do 24 miesięcy od daty zawarcia umowy o dofinansowanie, lecz nie później niż do 30.06.2029 r. 
Dofinansowaniu podlegają przedsięwzięcia rozpoczęte nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dofinansowywanie.

Fundacja GlobalECO oferuje odpłatną pomoc mieszkańcom przy wypełnieniu wniosku 
o dofinansowanie, wykonaniu projektów instalacji, przeprowadzeniu audytu energetycznego budynków, odbioru technicznego instalacji, aż po audyt powykonawczy. Koszt ponosi mieszkaniec - dokumentacja projektowa jest kosztem kwalifikowanym.

Powyższe informacje kierowane są do osób zainteresowanych uzyskaniem ww. pomocy. Dokumenty aplikacyjne (zgłoszenie) znajdują się w formie elektronicznej na stronie internetowej http://globaleco.pl/czystepowietrze, bądź w formie papierowej w Urzędzie Miejskim w Polanowie, bud. B, pokój nr 14.  

Cofnij Drukuj RSS - Wiadomości